• Dziś 12°/1°
  • Jutro 11°/5°
  • Pojutrze /5°
  • Jakość powietrza (CAQI): 28 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Strajki w Niemczech. Policja ostrzega przed paraliżem na granicy

7 stycznia 2024, 16:00, Anna Kluwak
fot. archiwum
W poniedziałek 8 stycznia w Niemczech rozpocznie ogólnokrajowy strajk branży transportowej i rolników. Mieszkańcy województwa lubuskiego, którzy podróżują do Niemiec, muszą liczyć się z paraliżem na granicy. Zablokowany będzie wjazd z autostrady A2 na A12. Utrudnień muszą spodziewać się również pasażerowie komunikacji miejskiej.

Niemieckie Stowarzyszenie Rolników (DBV), Federalne Stowarzyszenie Transportu Towarowego i Logistyki (BGL), Niemiecki Związek Maszynistów (GDL) oraz związek Verdi w handlu wzywają do ogólnokrajowego strajku w Niemczech, który rozpocznie się w poniedziałek 8 stycznia.

Choć największe protesty odbędą się w stolicach krajów związkowych Niemiec, strajki odbędą się także w mniejszych miastach m.in. we Frankfurcie nad Odrą. A to oznacza utrudnienia dla mieszkańców województwa lubuskiego, którzy pracują czy chodzą do szkoły po niemieckiej stronie.

Jak informuje policja z Brandenburgii ze względu na odbywające się protesty, będą zablokowane autostrady, drogi krajowe i lokalne oraz ważne węzły komunikacyjne. Utrudnień muszą spodziewać się również osoby, które poruszają się komunikacją miejską.

W poniedziałek 8 stycznia od godziny 12.00 do godziny 20.30 centrum Frankfurtu nad Odrą może być nieprzejezdne z uwagi na liczne wydarzenia (pochody, demonstracje, przejazdy ciągników rolniczych i innych samochodów). Jak informuje Słubicko-Frankfurckie Centrum Kooperacji zablokowane będzie również rondo w Lebus, co oznacza utrudnienia dla jadących do Frankfurtu nad Odrą od strony Kostrzyna nad Odrą.

Protesty będą obywać się również na autostradzie A12 po niemieckiej stronie, co oznacza paraliż na autostradzie A2 po polskiej stronie. Przejazd autostradą może być utrudniony lub niemożliwy.

- Apelujemy o wcześniejsze zaplanowanie trasy alternatywnej lub wybór innego terminu wyjazdu. Ponadto zwracamy się do mieszkańców terenu przygranicznego o uwzględnienie tych utrudnień przy planowaniu i realizacji codziennych obowiązków i potrzeb – podkreśla Mateusz Sławek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości