• Dziś 28°/16°
  • Jutro 29°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 12
Wiadomości

Nieoficjalne informacje z Jagiellończyka. Marek Cebula nowym wojewodą lubuskim

20 grudnia 2023, 13:08, Marcin Kluwak
fot. facebook.com/CebulaMarek / archiwum
Według nieoficjalnych informacji, które podała Gazeta Wyborcza, jest już kandydat na zajęcie miejsca przy Jagiellończyka po Władysławie Dajczaku. Nowym wojewodą lubuskim ma zostać Marek Cebula – dotychczasowy burmistrz Krosna Odrzańskiego.

Czy to już koniec spekulacji? Od kilku, czy nawet kilkunastu dni nazwiska polityków Koalicji Obywatelskiej, którzy mogliby zająć stanowisko wojewody lubuskiego, odmieniane były przez wszystkie przypadki.

Przypomnijmy, na giełdzie nazwisk pojawiali się Krystyna Sibińska, Robert Surowiec czy nawet były wojewoda – Marcin Jabłoński. Zanim w przestrzeni publicznej pojawiła się informacja o tym, że wojewodą będzie ktoś z KO, na giełdzie padały też nazwiska z Polski 2050 (generał Różański), czy PSL – Czesław Fiedorowicz. Jednak najbardziej prawdopodobnymi na dziś scenariuszem jest to, że wojewodą zostanie Marek Cebula.

Marek Cebula startował w wyborach parlamentarnych 2023 z listy Koalicji Obywatelskiej, z pozycji nr 8. Zdobył 11 720 głosów, co dało mu szósty wynik na liście KO. Do uzyskania mandatu zabrakło mu 113 głosów. Od 2010 roku jest burmistrzem Krosna Odrzańskiego, a w 2007 roku był posłem na Sejm RP. 


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości