• Dziś 11°/6°
  • Jutro 11°/7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 20 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Siatkarze Stilonu Gorzów dominują na wyjeździe. Pewnie wygrywają z Lotnikiem Łęczyca

16 grudnia 2023, 16:29, artykuł aktualizowany
fot. Marcin Kluwak
Agencja Inwestycyjna Stilon Gorzów zmierzyła się na wyjeździe z drużyną MMKS Lotnik Łęczyca. To spotkania zdecydowanie należało do zespołu gości. Gorzowianie wygrali cały mecz 0:3

W sobotę 16 grudnia w ramach 13 kolejki siatkarskiej II ligi mężczyzn drużyna Agencji Inwestycyjnej Stilon Gorzów zmierzyła się na wyjeździe z zespołem MMKS Lotnik Łęczyca. Chociaż do Łęczycy trzeba było pokonać 326 km, to kibice jak zwykle nie zawiedli i było słychać doping gorzowian na trybunach.

Warto przypomnieć, że podczas pierwszego starcia obu drużyn, które odbyło się w październiku w hali CEZiB przy ul. Warszawskiej w Gorzowie, to siatkarze Stilonu Gorzów triumfowali w całym meczu 3:0 (25-22, 26-24, 25-23).

MMKS Lotnik Łęczyca - Agencja Inwestycyjna Stilon Gorzów 0-3 (22:25, 19:25, 17:25)

Pierwszy set przy stanie 7:7 gorzowianie odskoczyli na dobre gospodarzom i doprowadzili do wyniku 7:11. Chociaż drużyna Lotnika próbowała odrabiać straty, to siatkarze Stilonu utrzymywali bezpieczne, kilku punktowe prowadzenie. Najpierw odskoczyli do stanu 11:16, a później 15:20. W końcówce seta gospodarze próbowali odrobić straty doprowadzając do wyniku 19:21. Jednak to ostatecznie gorzowianie wygrali pierwszego seta 22:25

Drugi set zaczął się bardzo wyrównanie. Zawodnicy obu drużyn grali punkt za punkt. Dopiero przy stanie 4:4, siatkarze z Gorzowa zaczęli odskakiwać i wyszli na prowadzenie 4:6. Gorzowianie w dalszej części seta utrzymywali nadal bezpieczną przewagę nad gospodarzami doprowadzając do wyniku 12:17. Siatkarze Lotnika jednak nie zamierzali tak łatwo odpuszczać i doprowadzili do stanu 15:18. Ostatecznie górą byli po raz kolejny gorzowianie, którzy wygrali drugiego seta 19:25.

Trzeci set rozpoczął się od prowadzenia siatkarzy Lotnika Łęczyca, ale gorzowianie szybko zaczęli odrabiać straty, aby doprowadzić do remisu 7:7. Następnie Stilonowcy wyszli na prowadzenie 10:14. Dalej goście zdobywali kolejne cenny punkty, utrzymując bezpieczną przewagę nad siatkarzami z Łęczycy. Tak aby zwyciężyć ostatecznie 17:25, a całym meczu wygrać 0-3.

To był ostatni mecz w tym roku. Następnie spotkanie odbędzie się w sobotę 6 stycznia. Wówczas we własnej hali Agencja Inwestycyjna Stilon Gorzów podejmie drużynę LUKS Wilki Wilczyn.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości