• Dziś 11°/6°
  • Jutro 11°/7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 20 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Miał 3 promile alkoholu. Kierował ciężarówką na S3

14 grudnia 2023, 12:47, Oprac.: Marcin Kluwak
Źródło: KMP w Gorzowie
Policjanci ruchu drogowego z Gorzowa na drodze ekspresowej S3 zatrzymali kierującego samochodem ciężarowym, który miał trzy promile alkoholu w organizmie. Dzięki obywatelskiej postawie innych kierowców, mężczyzna został namierzony i uniemożliwiono mu dalszą jazdę.

Wszystko to działo się w minioną środę, 13 grudnia. Gorzowscy policjanci drogówki prowadzili na drodze szybkiego ruchu S3 cykliczne działania poprawiające bezpieczeństwo. Widząc mundurowych, zaniepokojeni kierowcy podjechali do policjantów, informując o ciężarówce, która jedzie całą szerokością drogi. 

- Funkcjonariusze szybko i sprawnie namierzyli nieodpowiedzialnego kierującego i przystąpili do zatrzymania. Kierujący początkowo nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe nakazujące mu zatrzymanie pojazdu, został jednak skutecznie powstrzymany od dalszej jazdy - opowiada Ewelina Banaszek z KMP w Gorzowie.

35-latek znajdował się w stanie silnego upojenia alkoholowego, na co wskazywało jego zachowanie i brak logicznych wypowiedzi. - Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna ma trzy promile alkoholu w organizmie i w tym stanie kierował samochodem ciężarowym z naczepą na drodze o dużym natężeniu ruchu, stwarzając zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu lądowym - dodaje policjantka.

Za swoją nieodpowiedzialność oraz narażenie innych uczestników ruchu drogowego odpowie teraz przed sądem. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu nawet do trzech lat pozbawienia wolności, wysoka kara grzywny oraz sądowy zakaz kierowani pojazdami.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości