• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 11
Wiadomości

Co z budową pumptracka w parku 750-lecia w Gorzowie?

12 grudnia 2023, 10:35, Anna Kluwak
fot. archiwum
Pumptrack w parku 750-lecia w Gorzowie to inwestycja z budżetu obywatelskiego 2022. Tor ma służyć do jazdy na rolkach, wrotkach, hulajnodze i rowerze. Inwestycja ma zostać ostatecznie zrealizowana w 2024 roku.
Budowa pumptracka w parku 750-lecia to zwycięska inwestycja w kategorii rejonowej na os. Manhattan w ramach budżetu obywatelskiego 2022. To oznacza, że mieszkańcy głosowali na tę inwestycję w 2021 roku, jednak do tej pory nie została zrealizowana.

Jeszcze na początku 2023 roku miasto zapowiadało, że przetarg na prace budowlane w przypadku pumptracka powinien zostać ogłoszony w I kwartale 2023 roku. Jednak miasto złożyło wniosek o pozwolenie na budowę „toru rowerowego typu pumptrack wraz z placem do wypoczynku w parku 750-lecia" w dniu 23 maja 2023 roku. Jak się okazało, sprawa wydania pozwolenia na budowę okazała się trochę bardziej komplikowana.

- W złożonym o wydanie pozwolenia na budowę projekcie budowlanym wskazane zostało oświetlenie, natomiast zgoda na wykonanie przyłącza do instalacji miała być wydana niezależnie – przez operatora sieci. Jednak operator sieci zakwalifikował ten odcinek jako „sieć” i w świetle powyższego konieczne stało się, aby przed wydaniem pozwolenia na budowę (dla całego przedmiotu inwestycji) uzyskać decyzję o lokalizacji celu publicznego na lokalizacje tego odcinka sieci elektroenergetycznej. W obszarze parku 750-lecia obowiązuje plan miejscowy i taka decyzja na główny przedmiot inwestycji nie była wymagana, natomiast na działce drogowej ul. Czartoryskiego przyległej do parku brak jest obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego i zaistniał obowiązek wydania takiej decyzji. Wniosek o wydanie decyzji o lokalizacji celu publicznego wpłynął 9.11 i 15.11 zostało wszczęte postępowanie, które potrwa ok. 1,5 miesiąca (konieczna procedura). Po wydaniu tej decyzji, będzie możliwość wydania pozwolenia na budowę - tłumaczy Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Pumptrack w parku 750-lecia w Gorzowie

Dlatego też inwestycja dotycząca budowy pumptracka w parku 750-lecia została przełożona do realizacji na 2024 rok. Natomiast podczas listopadowej Sesji Rady Miasta Gorzowa, radni podjęli uchwałę w sprawie zaciągnięcia zobowiązania w wysokości 433 tys. 415 zł na rok 2024 w celu realizacji zadania inwestycyjnego pod nazwą „Budowa pumptracka w parku 750-lecia”.

Co to jest pumtrack? Jest to zapętlony tor, który jest zbudowany z szybkich zakrętów i muld. Można na nim jeździć na rolkach, wrotkach, hulajnogach i rowerze.

Firma, która wygra przetarg, będzie musiała wybudować również wiaty z 2 ławostołami oraz 4 ławki i śmietniki oraz 2 stojaki rowerowe. Wykonawca będzie musiał wykonać oświetlenie pumptracka, która będzie składało się z 6 lamp solarnych lub parkowych.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości