• Dziś 24°/15°
  • Jutro 25°/14°
  • Pojutrze 24°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Zaglądamy w prognozy. Jaka będzie pogoda na święta w Gorzowie?

11 grudnia 2023, 09:02, Marcin Kluwak
Czy czeka nas wspólne lepienie bałwana, rzucanie się śnieżkami i spacer po zaśnieżonych szlakach, czy raczej plucha, dodatnie temperatury i siąpiący deszcz? Zaglądamy w długoterminowe prognozy pogody na święta.

Druga dekada grudnia rozpoczęła się od fatalnej pogody. W Gorzowie nie ma już praktycznie śladu po śniegu, na termometrach temperatury na plusie - przyjamniej w ciągu dnia. Taka sytuacja utrzyma się przez najbliższe dwa tygodnie. Do 22-23 grudnia termometry pokazywać będą 5-6 stopni Celsjusza. Trafią się nieco chłodniejsze dni i w nocy temperatura może spać do -1, ale nie oznacza to, że powróci zima. 

Zaglądamy w prognozy. Jaka będzie pogoda na święta w Gorzowie?

Ochłodzenia spodziewać się możemy dopiero od 24 grudnia. W Wigilię Bożego Narodzenia - według długoterminowych prognoz - będzie zero stopni, a w dni świąteczne - od minus 1 do minus 5 stopni Celsjusza. To jednak nie oznacza, że święta będą białe. Żadna z dostępnych prognoz nie przewiduje do końca 2023 roku większych opadów śniegu. Co nawyżej - przy dodatniej temperaturze możemy spodziewać się opadów deszczu i deszczu ze śniegiem. To oznacza, że święta Bożego Narodzenia spędzimy w pogodzie podobnej do obecnej. 

Należy pamiętać, że dokładne prognozy pogody, zawierające szczegółowe informacje o wartościach temperatury, sprawdzają się jedynie w okresie do siedmiu dni. Długoterminowe prognozy pogody obarczone są ryzykiem błędu.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości