• Dziś 14°/7°
  • Jutro 16°/7°
  • Jakość powietrza (CAQI): 19

Mikołajkowy prezent od gorzowskich koszykarek. Pewne zwycięstwo z Polonią Warszawa

6 grudnia 2023, 20:15, Dawid Lis
W ostatnim meczu w hali przy Chopina w rozgrywkach ligowych gorzowskie koszykarki pewnie pokonały Polonię Warszawa. Tym samym akademiczki sprawiły miły prezent kibicom na Mikołajki.

Pojedynek z SKK Polonią Warszawa zaplanowany był na ostatni weekend listopada, ale ze względu na udział przyjezdnych w europejskim turnieju został przełożony na dzisiaj, czyli 6 grudnia.

Od początku dominowały gorzowskie koszykarki i przez pierwsze pięć minut meczu to tylko one zdobywały punkty, dzięki czemu wyszły na prowadzenie 13:0. Po pierwszej kwarcie było już aż 25:8 dla akademiczek i w zasadzie ta część spotkania ustawiła grę do końca. W kolejnych minutach ekipa z Warszawy próbowała zmniejszać różnicę, ale nie była w stanie tego dokonać. Gorzowianki po pierwszej połowie prowadziły 44:23.

Po zmianie stron niewiele się zmieniło. Więcej minut do gry otrzymały zmienniczki, a na ławce siedziały liderki akademiczek. Nawet ta sytuacja nie dużo pomagała Polonii, która nie była w stanie zmniejszać strat. Przyjezdne nie były w stanie wygrać nawet jednej kwarty. Ostatecznie gorzowskie koszykarki wygrały 84:54 i po tym meczu mają bilans 7 zwycięstw i 1 porażkę w ligowych rozgrywkach.

Starcie z Polonią Warszawa było ostatnim ligowym w hali przy ulicy Chopina. Kolejny mecz, z KGHM BC Polkowice odbędzie się już w Arenie Gorzów, a będzie to 16 grudnia. Wcześniej, bo 13 grudnia gorzowianki zagrają jeszcze w pierwszej rundzie play off EuroCup Women, ale ten pojedynek odbędzie się na Chopina.

W meczu z Polonią najwięcej punktów dla akademiczek zdobyła Chloe Bibby, choć na parkiecie spędziła zaledwie 22 minuty. Australijka rzuciła 14 "oczek". Punkt mniej miały Elena Tsineke i Anna Jakubiuk. Weronika Telenga przy swoim nazwisku zapisała kolejne double-double. Polka rzuciła 11 punktów i zebrała 10 piłek. Po stronie rywalek tylko Kayla Wells zanotowała dwucyfrowy wynik i zdobyła 16 punktów.

PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów - SKK Polonia Warszawa 84:54 (25:8, 19:15, 23:18, 18:13)

AZS: Bibby 14, Tsineke 13, Telenga 11 (10 zb.), Wentzel 8, Pszczolarska 8 oraz Jakubiuk 13, Jones 10, Lebiecka 5, Kuczyńska 2, Śmiałek 0.
Polonia: Wells 16, Masłowska 6, Pawłowska 5, Williams 4, Crymble 3 oraz Preihs 8, Leszczyńska 7, Berezowska 3, Janczak 2, Sklepowicz 0, Batura 0.