• Dziś 11°/6°
  • Jutro 11°/7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Zatrucie czadem w Gorzowie. Poszkodowana matka z córką i ratownicy medyczni

5 grudnia 2023, 18:30, Anna Kluwak
fot. Damian Pyta
W jednym z mieszkań w kamienicy przy ul. Towarowej doszło do zatrucia czadem u kobiety, która brała kąpiel w łazience. Ratownicy medyczni, którzy przyjechali na miejsce, również zasłabli. Na pomoc została wezwana straż pożarna.

We wtorek 5 grudnia o godz. 17.43 dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie dotyczące pomocy pogotowiu w jednej z kamienic przy ul. Towarowej w Gorzowie. Na miejscu został wysłany jeden zastęp straży pożarnej.

- W jednym z mieszkań 42-letnia kobieta biorąca kąpiel podtruła się tlenkiem węgla. Na miejsce zostało wysłane pogotowie ratunkowe. Ratownicy medyczni, którzy mieli udzielić pomocy kobiecie, również źle się poczuli. Na złe samopoczucie skarżyła się także córka kobiety. Strażacy kiedy dotarli na miejsce, potwierdzili obecność czadu w pomieszczeniu, ewakuowali poszkodowane osoby i udzieli im pomocy - mówi w rozmowie z portalem gorzowianin.com Bartłomiej Mądry, oficer prasowy gorzowskiej straży pożarny.

Na miejsce dotarła druga karetka pogotowia. Poszkodowanej kobiecie, jej córce oraz ratownikom medycznym jest podawany tlen. Czad ulatniał się prawdopodobnie z nieszczelnej termy gazowej.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości