• Dziś 11°/6°
  • Jutro 11°/7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

IMGW ostrzega przed marznącymi opadami w Gorzowie

5 grudnia 2023, 14:39, Anna Kluwak
fot. archiwum
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed marznącymi opadami deszczu powodującymi gołoledź na drogach w Gorzowie oraz na ternie powiatu gorzowskiego. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od wtorkowego popołudnia aż do czwartkowego poranka.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed marznącymi opadami deszczu lub mżawki powodującymi gołoledź na terenie Gorzowa i powiatu gorzowskiego oraz dla pozostałej części województwa lubuskiego.

Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godz. 16 we wtorek 5 grudnia do godz. 6 rano w czwartek 7 grudnia. Jak podkreśla, IMGW możliwe jest podwyższenie stopnia ostrzeżenia.

Najgorsza sytuacja będzie na drogach w IV kategorii odśnieżania, czyli drogach gminnych. Kierowcy powinni ściągnąć nogę z gazu i dostosować prędkość do warunków panujących na danej drodze. Ostrzeżenie dotyczy również pieszych, którzy muszą uważać na śliskie i oblodzone chodniki.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości