• Dziś 25°/17°
  • Jutro 28°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 8
Wiadomości

Paliwo w Gorzowie coraz tańsze. Przed świętami kolejne obniżki

5 grudnia 2023, 10:56, Marcin Kluwak
Paliwo w Gorzowie jest coraz tańsze. I co najważniejsze, nie są to sztucznie zaniżane ceny przez największy w Polsce koncern naftowy. Na stacjach w naszym mieście widać wyraźną odwilż. Według analityków przedświąteczne tankowanie będzie tańsze niż w ubiegłym roku.

W Gorzowie jest już taniej, niż przed wyborami, a na ceny paliw nie mają wpływu żadne polityczne działania. Według zestawienia dostępnego na stronie gorzowianin.com/paliwa najtaniej za litr benzyny bezołowiowej zapłacimy na stacji Faraon przy ulicy Sybiraków - 5,94 zł. Taką samą cenę zobaczycie na stacji paliw GT-R przy Niemcewicza i Podmiejskiej. Za 5,99 litr benzyny bezołowiowej kupicie też na stacji PKS przy Podmiejskiej.

Jak informuje branżowy portal e-petrol.pl, najmocniej potaniał olej napędowy, który w Gorzowie kupicie już za 6.34/litr. Taka cena utrzymuje się na stacjach Faraon oraz GT-R, a jedynie 2 grosze drożej jest na stacji OTL przy Szpitalnej. 

Niewielkie, kilkugroszowe obniżki cen na stacjach powinniśmy zobaczyć także w nadchodzącym tygodniu. - Przecena na stacjach jest możliwa dzięki korzystnej sytuacji na rynkach międzynarodowych, gdzie od kilku tygodni umacnia się złotówka, a notowania ropy naftowej, po spadkach z drugiej połowy października, ustabilizowały się w rejonie 80 dolarów - informuje portal e-petrol.pl

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości