• Dziś 18°/8°
  • Jutro 20°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 6
Wiadomości

Mikołajki w Gorzowie. Jakie atrakcje czekają na mieszkańców?

4 grudnia 2023, 12:18, Anna Kluwak
fot. archiwum
W środę 6 grudnia obchodzimy Mikołajki. Co miasto Gorzów przygotowało na Mikołajki? Na ulice Gorzowa wyjedzie Mikołajkowy tramwaj, przedszkolaki będą ubierały miejską choinkę na skwerze przy ul. Grobla i Woskowa, a na lodowisku odbędzie się mikołajkowa impreza na łyżwach.

Tegoroczna kampania "Gorzów blisko świąt" to blisko 30 wydarzeń w ciągu całego grudnia, które czekają na mieszkańców Gorzowa. Kalendarz świątecznych wydarzeń Gorzów Blisko Świąt znajdziesz w artykule "Gorzów Blisko Świąt 2023. Program świątecznych wydarzeń w Gorzowie".

Przed nami Mikołajki. Co zatem będzie się działo w środę 6 grudnia w Gorzowie?

Mikołajkowy tramwaj w Gorzowie. Mikołajkowy tramwaj wyjedzie na ulice Gorzowa

W środę 6 grudnia na ulice Gorzowa wyjedzie Mikołajkowy Tramwaj. Na przejażdżkę Mikołajkowym tramwajem, który będzie kursował na linii nr 2 zaprasza Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie wspólnie z Gorzowskim Rynkiem Hurtowym oraz Zespołem Szkół Gastronomicznych.

Tramwaj Konstal 105N będzie kursował na linii nr 2 na odcinku Wieprzyce - Piaski - Wieprzyce.

Odjazd z pętli Wieprzyce o godz. 11.17 i 12.37. Natomiast odjazd z pętli Piaski o godz. 11.50 i 13.25. Przejazd „Mikołajkowym Tramwajem” będzie bezpłatny.

Przedszkolaki ubiorą miejską choinkę na skwerze przy ul. Grobla i Woskowa​ w Gorzowie

Natomiast tradycyjnie w samo południe gorzowskie przedszkolaki udekorują miejską choinkę, która została ustawiona na skwerze przy ul. Grobla i Woskowa.

Mikołajki na lodowisku Słowianki

W środę 6 grudnia Słowianka zaprasza na mikołajkową imprezę na lodowisku. Na najmłodszych uczestników czekają konkursy z nagrodami i spotkanie z Mikołajem oraz dyskoteka na lodzie. Start imprezy Mikołajkowej o godz. 17. Wstęp według cennika Słowianki.

Spektakl Pchła Szachrajka w teatrze w Gorzowie

W środę 6 grudnia o godz. 9 i 11.30 w Teatrze im. Osterwy zostanie wystawiony spektakl Pchła Szachrajka, reż. Cezary Żołyński. Jak czytamy, w zapowiedzi spektaklu, kto nie zna Pchły Szachrajki, jednej z najpopularniejszych postaci stworzonych przez Jana Brzechwę? Wszyscy znamy. Kolorowa jak mozaika, w żakieciku z lila pluszu, jeździ bryczką w kapeluszu i „pchełkuje”. To znaczy figluje i psoci. Bo bardzo lubi psoty i żarty. A gdyby nasza bohaterka w swoim „pchełkowaniu” trafiła do cyrku? Kogo mogłaby tam spotkać?

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości