• Dziś 18°/8°
  • Jutro 20°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 9
Wiadomości

Nadchodzi ochłodzenie. Po weekendzie w Gorzowie spadnie śnieg

26 listopada 2023, 12:50, Marcin Kluwak
Opady śniegu w Gorzowie. Zdjęcie archiwalne
W Gorzowie i okolicach pogoda w najbliższych dniach nie będzie nas rozpieszczać. Będzie coraz zimniej. Od środy na termometrach zobaczymy najwyżej -1 stopień Celsjusza. Do tego będzie padał śnieg.

To już ostatnie dni z dodatnimi temperaturami. W północnej części województwa lubuskiego będzie zimno i nieprzyjemnie. Od poniedziałku spodziewane są opady deszczu i deszczu ze śniegiem. 

We nocy z poniedziałku na wtorek w Gorzowie spodziewane są niewielkie, ale ciągłe opady śniegu. Według norweskiego serwisu pogodowego yr.no padać zacznie już około północy. Opady trwać będą 12 godzin. Według synoptyków dobowa suma opadów to około 5 mm. 

Opad 5 mm śniegu to niewielka pokrywa, która nie stwarza dużych problemów w codziennym życiu. W przeliczeniu na wodę odpowiada to około 5 cm pokrywy śnieżnej. Taka grubość pokrywy śnieżnej nie utrudnia poruszania się po drogach, nie obciąża dachów budynków i nie powoduje zakłóceń w dostawie prądu.

W kolejnych dniach będą utrzymywać się ujemne temperatury. Od środy, 29 listopada w Gorzowie i okolicach będzie od -1 do - 5 Celsjusza. Jakiekolwiek poważniejsze zmiany w pogodzie nastąpią dopiero po 10 grudnia. W ciągu dnia będzie 6-7 stopni, w nocy do +2. Według długoterminowych prognoz pogody zbliżające się święta po raz kolejny nie będą białe. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości