• Dziś 29°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23
Wiadomości

Gorzów: W poszukiwaniu bezdomnych. Służby sprawdzają pustostany

23 listopada 2023, 13:07, Anna Kluwak
fot. Kamil Lewera, Radio Plus Gorzów
Od kilku dni utrzymują się niskie temperatury, przez co na wychłodzenie organizmu narażone są zwłaszcza osoby bezdomne. Dlatego też policjanci wraz z pracownikami GCPR kontrolują miejsca w Gorzowie, gdzie mogą przebywać bezdomni.

Wielu bezdomnych przebywających na terenie Gorzowa trudno przekonać do tego, aby skorzystali z noclegowni, które czekają na nich w okresie jesienno-zimowym. Zamiast skorzystać z miejsca w noclegowni, gdzie dostaną ciepły posiłek, wolą schować się w altankach działkowych czy pustostanach.

Dlatego też w ostatnim czasie, kiedy utrzymują się niskie temperatury, w miasto wyruszają patrole policji i pracowników Gorzowskiego Centrum Pomocy Społecznej z sekcji ds. bezdomności. Taki patrol sprawdził w czwartkowy poranek m.in. Schody Donikąd czy altanki na terenie ogródków działkowych przy ul. Walczaka obok szpitala.

- Pracownicy socjalni Sekcji ds. Bezdomności systematycznie przez cały rok monitorują sytuację osób bezdomnych w mieście, jednak w okresie jesienno-zimowym nasze działania są szczególnie intensywne. Patrole, które odbywają się systematycznie, dają możliwość aktualizowania miejsc, w których przebywają bezdomni – mówi Beata Kulczycka, dyrektor GCPR.

Członkowie patrolu przeprowadzali rozmowy z osobami bezdomnymi, motywując je do skorzystania ze schronienia. W trakcie rozmów przekazano ulotki informacyjne, informowano o możliwości i sposobach uzyskania pomocy.

Policjanci apelują do mieszkańców, aby zwrócić uwagę na osoby bezdomne i nie pozostać obojętnym. Za pomocą krajowej mapy zagrożeń, w zakładce |”bezdomność” można zgłaszać miejsca przebywania osób bezdomnych.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości