• Dziś 23°/13°
  • Jutro 27°/17°
  • Pojutrze 27°/15°
  • Jakość powietrza (CAQI): 19 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Znamy datę rundy Grand Prix 2024 w Gorzowie

10 listopada 2023, 11:17, Anna Kluwak
fot. Dawid Lis
Firma Discovery Sport Event, czyli promotor cyklu Grand Prix zaprezentował terminarz zawodów żużlowych na 2024 rok. Turniej Grand Prix w Gorzowie odbędzie się w ostatnią sobotę czerwca 2024 roku.

W piątek 10 listopada organizatorzy cyklu Grand Prix przestawili harmonogram zawodów na 2024 rok. Żużlowcy walczący o tytuł indywidualnego mistrza świata na żużlu będą rywalizować podczas 11 turniejów, z czego aż 4 odbędą się w Polsce.

Wiadomo, że jedna z rund Grand Prix odbędzie się w Gorzowie. Zawody na stadionie im. Edwarda Jancarza odbędą się w sobotę 29 czerwca 2024 roku. Według szacunków koszt organizacji turnieju w 2024 roku ma wynieść 2 mln 626 tys. 619 zł. Część tej kwoty w ramach dotacji pokryje miasto.

W przyszłym roku w stałymi uczestnikami cyklu będą dwaj zawodnicy Stali Gorzów - Martin Vaculik oraz Szymon Woźniak, który wywalczył awans w Grand Prix Challenge.

Terminarz Speedway Grand Prix 2024

27 kwietnia - Grand Prix Chorwacji w Gorican

11 maja - Grand Prix Polski w Warszawie

18 maja - Grand Prix Niemiec w Landshut

1 czerwca - Grand Prix Czech w Pradze

15 czerwca - Grand Prix Szwecji w Malilli

29 czerwca - Grand Prix Polski w Gorzowie

17 sierpnia - Grand Prix Wielkiej Brytanii w Cardiff

31 sierpnia - Grand Prix Polski we Wrocławiu

7 września - Grand Prix Łotwy w Rydze

14 września - Grand Prix Danii w Vojens

28 września - Grand Prix Polski w Toruniu

Gdzie oglądać Speedway Grand Prix 2024? Czy turnieje Speedway Grand Prix będą transmitowane w telewizji?

Wszystkie polskie rundy Grand Prix, czyli te, które odbędą się w Warszawie, Gorzowie, Wrocławiu i Toruniu będą transmitowane na antenie stacji TTV. Pozostałe turnieje zagraniczne będzie można obejrzeć tylko na platformie Player i Eurosport.

Skład uczestników Grand Prix na żużlu w 2024 roku

Bartosz Zmarzlik (Polska), Fredrik Lindgren (Szwecja), Martin Vaculik (Słowacja, Stal Gorzów), Jack Holder (Australia), Leon Madsen (Dania), Robert Lambert (Wielka Brytania), Dan Bewley (Wielka Brytania), Jason Doyle (Australia), Tai Woffinden (Wielka Brytania), Mikkel Michelsen (Dania), Andrzej Lebedev (Łotwa), Kai Huckenbeck (Niemcy), Dominik Kubera (Polska), Szymon Woźniak (Polska, Stal Gorzów), Jan Kvech (Czechy)

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości