• Dziś 20°/12°
  • Jutro 24°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 27 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Droższe śmieci w Gorzowie. Podwyżka wchodzi w życie

31 października 2023, 16:35, Anna Kluwak
fot. czytelniczka Klaudia
Od 1 listopada mieszkańców Gorzowa i podgorzowskich gmin czeka podwyżka opłat za odbiór odpadów. Nowa stawka za śmieci w Gorzowie i okolicznych gminach wyniesie 38 zł od osoby. To o 6 zł więcej od osoby, niż do tej pory.

Pod koniec września podczas posiedzenia Zgromadzenia Związku Celowego Gmin MG-6 została podjęta decyzja o podwyżce opłat za odbiór odpadów na terenie Gorzowa i podgorzowskich gmin.

- Podczas posiedzenia podjęto uchwałę w sprawie podwyżki opłaty za odpady w wyniku podpisania ugody mediacyjnej z operatorami. Od 1 listopada 2023 roku nowa stawka za jednego mieszkańca będzie wynosiła 38 zł – mówiła w rozmowie z portalem gorzowianin.com Katarzyna Szczepańska, przewodnicząca zarządu Związku Celowego Gmin MG-6.

Droższe śmieci w Gorzowie. Mieszkańcy oburzeni podwyżkami

Nowa stawka za odbiór śmieci będzie obowiązywać od środy 1 listopada 2023 roku. Wzrost opłat o 6 zł od osoby sprawia, że 4-osobowa rodzina zapłaci teraz za odbiór odpadów 152 zł, zamiast 128 zł tak jak do tej pory.

Wzrost opłat nie podoba się mieszkańcom Gorzowa. - W Poznaniu płaci się 25 zł, dlaczego w Gorzowie aż 38 zł? Czy ja, która segreguję śmieci płacę za tych którzy tego nie robią? Albo co gorsza za tych którzy nie wypełnili deklaracji i nie płacą w ogóle? - pyta się zirytowana Iwona. - Szkoda, że pensje nie rosną w tak szybkim tempie. Niedługo będziemy pracować tylko na opłaty - przyznaje Agnieszka. - Najniższa średnia płaca, a śmieci jedne z najdroższych w kraju. O co tu chodzi? - zastanawia się Andrzej.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości