• Dziś 20°/12°
  • Jutro 24°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 32 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Żużlowe transfery 2024. Kto przychodzi do Gorzowa?

30 października 2023, 17:41, Marcin Kluwak
Transfery zawodników pomiędzy klubami są nieodłącznym elementem tej żużlowej układanki, a sezon 2024 zapowiada się szczególnie ciekawie. Poznajmy więc główne transfery, które już teraz wzbudzają ogromne zainteresowanie i oczekiwania wśród kibiców żużla.

Na początek oczywiście te, które wzbudzają największe zainteresowanie w Gorzowie i o których mówiono już od dawna. Przełomu w składzie gorzowskiej Stali nikt się nie spodziewał.

Jakub Miśkowiak (Włókniarz Częstochowa --> Stal Gorzów)
Jakub Miśkowiak będzie reprezentować barwy Stali Gorzów jako zawodnik U-24. Zajmie miejsce Wiktora Jasińskiego, który przeszedł do pierwszoligowej drużyny Arged Malesa Ostrów.

Krzysztof Lewandowski (Apator Toruń --> Stal Gorzów)
Krzysztof Lewandowski, który przez ostatnie lata związany był z Apatorem Toruń, rozpocznie trzyletnią przygodę w roli juniora Stali Gorzów, która postanowiła wzmocnić swój zespół młodzieżowy przed sezonem 2024.

Oskar Hurysz (Stal Gorzów --> Falubaz Zielona Góra)
Oskar Hurysz, na którego polowała m.in. Sparta Wrocław, notował imponujące występy podczas wypożyczenia w PSŻ Poznań i wzbudził zainteresowanie najpotężniejszych klubów w Polsce. Obecnie wydaje się, że najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest jego transfer do lokalnego rywala Stali, czyli Falubazu Zielona Góra.

Pozostałe transfery:

Wiktor Przyjemski (Polonia Bydgoszcz --> Motor Lublin)
W wyścigu o zdobycie najbardziej obiecującego juniora 1. Ligi Żużlowej brało udział kilka renomowanych klubów PGE Ekstraligi, w tym Sparta Wrocław i Apator Toruń. Ostatecznie 18-letni Wiktor Przyjemski, opuszczając swoją macierzystą Polonię Bydgoszcz, przeniesie się do mistrza Polski, czyli Motoru Lublin.

Filip Seniuk (Arged Malesa Ostrów --> Betard Sparta Wrocław)
Filip Seniuk dołączy do Sparty Wrocław na zasadzie wypożyczenia z Arged Malesy Ostrów. 16-latek będzie tworzyć juniorską parę razem z Kacprem Andrzejewskim. Seniuk niedawno zrobił na sobie pozytywne wrażenie podczas Memoriału Krystiana Rempały, gdzie zajął drugie miejsce, przegrywając tylko z doświadczonym Jakubem Jamrogiem.

Mads Hansen (Wybrzeże Gdańsk --> Włókniarz Częstochowa)
Mads Hansen w drużynie Włókniarza Częstochowa ma zastąpić Jakuba Miśkowiaka, który przeszedł do Stali Gorzów. Dane kilka dni temu w mediach sugerowały, że Duńczyk otrzymał również oferty z 1. Ligi Żużlowej i wciąż rozważa, czy jest gotów na rywalizację w PGE Ekstralidze.

Andrzej Lebiediew (Wilki Krosno --> Unia Leszno)
W sezonie 2023 Andrzej Lebiediew, po kilku latach przerwy, powrócił do PGE Ekstraligi, ale jego drużyna Wilki Krosno po zaledwie jednym roku rozstała się z tą elitarną klasą rozgrywkową. W przyszłym sezonie będziemy mogli go obserwować w barwach Unii Leszno.

Jason Doyle (Wilki Krosno --> GKM Grudziądz)
Jason Doyle negocjował w Wilkach honorarium wynoszące aż 13 tysięcy złotych za punkt. W swoim nowym klubie raczej nie będzie mógł liczyć na równie wysokie wynagrodzenie. W sezonie 2024 mistrz świata indywidualnych zawodników będzie reprezentował barwy GKM-u Grudziądz.

Jaimon Lidsey (Unia Leszno --> GKM Grudziądz)
Po sześciu latach pobytu w Unii Leszno, Australijczyk Jaimon Lidsey przenosi się do GKM Grudziądz. W Lesznie nie zawsze mógł liczyć na status gwiazdy, ale teraz na jego barkach spoczywać będzie większa odpowiedzialność za sukces drużyny.

Piotr Pawlicki (Sparta Wrocław --> Falubaz Zielona Góra)
Piotr Pawlicki spędził jeden rok w barwach Sparty Wrocław, gdzie odgrywał znaczącą rolę w drugiej linii drużyny. Teraz dołączy do Falubazu Zielona Góra, który powraca do PGE Ekstraligi, i ponownie będzie rywalizował w jednym zespole ze swoim bratem Przemysławem.

Jarosław Hampel (Motor Lublin --> Falubaz Zielona Góra)
Jarosław Hampel, który świętował z Motorem drużynowe mistrzostwo Polski pod koniec września, przenosi się z mistrza do beniaminka, czyli Falubazu Zielona Góra. Mimo swoich 41 lat, doświadczony zawodnik nie zamierza kończyć kariery i wkrótce zwiąże się z nowym/starym klubem.

Krzysztof Sadurski (Wilki Krosno --> Falubaz Zielona Góra)
Krzysztof Sadurski, uważany za jednego z najbardziej utalentowanych juniorów w PGE Ekstralidze w sezonie 2023, pozostaje w najwyższej klasie rozgrywkowej, przechodząc do Falubazu Zielona Góra, mimo spadku swojej dotychczasowej drużyny Wilki Krosno do 1. Ligi Żużlowej.

źródło: Gazeta Wrocławska

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości