• Dziś 25°/17°
  • Jutro 28°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7
Wiadomości

Ile będzie kosztować Monopoly Gorzów? Kultowa planszówka trafia do sprzedaży

17 października 2023, 11:45, Marcin Kluwak
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
W pierwszy weekend listopada do sprzedaży trafi edycja gry Monopoly Gorzów. Pierwszy nakład planszówki w ilości około 4 tys. egzemplarzy trafi m.in. do salonów Empik czy wybranych księgarni w całej Polsce. W Gorzowie grę Monopoly Gorzów będziemy mogli kupić w lokalnej księgarni Daniel przy ul. Chrobrego.

Gorzów dołącza do grona miast, które będą miały swoją edycję kultowej gry Monopoly. Gra planszowa z Gorzowem w roli głównej trafi do sprzedaży w sobotę 4 listopada. Z tej okazji władze Gorzowa zapraszają w sobotę na godz. 14 do galerii Askana, gdzie odbędzie się oficjalna premiera gry.

Prace nad gorzowską edycją gry trwały ponad pół roku. Na planszy znalazły się hotele, restauracje, obiekty sportowe, lokalne przedsiębiorstwa, muzea. Niespodzianki będą też czekały na kartach szansy; te również zostały dostosowane do gorzowskiej edycji gry. Najdroższym polem na planszy jest nadwarciański bulwar. Aby Gorzów miał swoją edycję gry, władze miasta zawarły umowę z firmą Winning Moves na kwotę 49,2 tys. zł brutto.

- Na każdej planszy do zagospodarowania jest 30 pól. 20 z nich oddano Miastu jako partnerowi głównemu. W sprawie pozostałych miejsc wydawca, firma Winning Moves, przedstawiciel firmy Hasbro w Polsce, prowadził rozmowy z lokalnymi firmami i innymi podmiotami. I choć nie możemy jeszcze zdradzić szczegółów na temat gorzowskiej planszy, możemy natomiast zapewnić, że znajdą się na niej popularne wśród gorzowian miejsca i najbardziej charakterystyczne obiekty, świadczące wyjątkowym, niepowtarzalnym klimacie Gorzowa. Takie, z których jesteśmy dumni, które nas wyróżniają pośród innych miast i stanowią o historii i dziedzictwie miasta. Wyróżnionych zostało kilka ważnych dla miasta wydarzeń cyklicznych oraz symboli – opowiada Marta Liberkowska, dyrektor wydziału informacji i promocji Urzędu Miasta Gorzowa.

Gdzie kupić grę Monopoly Gorzów? Jaka jest cena Monopoly Gorzów?

Pierwszy nakład gorzowskiej „planszówki” wyniesie ok. 4 tys. egzemplarzy. Grę będzie można kupić od 4 listopada w salonach Empik, Smyk oraz w wybranych księgarniach na terenie całej Polski. W Gorzowie grę będzie można kupić również w lokalnej księgarni Daniel przy ul. Chrobrego.

- Zazwyczaj cena gry w dniu premiery to około 150-160 zł, w późniejszym czasie cena gry jest gdzieś na poziomie 140 zł, nie odbiega od cen standardowej gry Monopoly – komentuje Zuzanna Misiejuk z firmy Winning Moves.

Jaka zatem będzie cena gry Monopoly Gorzów? Jak dowiedział się portal gorzowianin.com, grę Monopoly Gorzów będziemy mogli kupić w księgarni Daniel w dniu premiery za 159,90 zł.

Dla porównania cena klasycznej wersji Monopoly w sieci Empik to 115 zł, a Monopoly Zielona Góra to 200 zł.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości