• Dziś 27°/17°
  • Jutro 27°/16°
  • Pojutrze 19°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 21 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Przed nami znaczne ochłodzenie, a grzejniki nie wszędzie działają

16 października 2023, 14:34, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak
Niektórzy mieszkańcy Gorzowa narzekają, że mają w swoich mieszkaniach jeszcze zimne kaloryfery. Nie ma co się zresztą dziwić, bo prognoza pogody dla Gorzowa na najbliższe dni nie napawa optymizmem. Będzie zimno, a do tego w weekend możemy spodziewać się opadów śniegu.

PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłowni w Gorzowie otrzymała od początku października kilkadziesiąt wniosków w sprawie uruchomienia centralnego ogrzewania. W ubiegłym tygodniu kaloryfery mogli odkręcić m.in. mieszkańcy należący do Spółdzielni Mieszkaniowej Górczyn, Spółdzielni Mieszkaniowej Staszica czy Zarządu Nieruchomości „Locum”.

Ciepło płynie już do mieszkańców m.in. ul. Szarych Szeregów, Mieszka I, 30 Stycznia czy Asnyka. Jednak nie wszędzie grzejniki są ciepłe, na co skarżą się mieszkańcy. W mediach społecznościowych dopytują się czy tylko u nich jeszcze nie włączono ogrzewania. - Czy w centrum ktoś ma już ciepłe kaloryfery? Bo na Chrobrego są zimne - pyta się Joanna, mieszkanka Gorzowa.

- Na Sikorskiego zimne – przyznaje Katarzyna, - Na Ogińskiego jeszcze zimno - pisze Dawid, - Na Manhtattanie mam lodówkę w domu – podkreśla Grażyna. Zimne kaloryfery mają również mieszkańcy m.in. ul. Wyczółkowskiego, Matejki czy Dunikowskiego.

Nie ma co się dziwić mieszkańcom, którzy mają jeszcze zimne grzejniki. W końcu prognoza pogody dla Gorzowa na najbliższe dni nie napawa optymizmem. Będzie zimno, a do tego w weekend możemy spodziewać się opadów śniegu.

Pogoda dla Gorzowa. Jaka będzie pogoda w Gorzowie w trzecim tygodniu października?

Według prognozy pogody przedstawionej przez serwis accuweather.com, we wtorek 17 października w Gorzowie ma być 11 stopni Celsjusza w dzień, natomiast w nocy temperatura spadnie do zaledwie 1 stopnia na plusie. Z kolei w środę 18 października temperatura wyniesie 12 stopni w dzień i 4 stopnie w nocy. W czwartek 19 października zobaczymy na termometrach 10 stopni w dzień i 7 w nocy, a w piątek 20 października będzie to już zaledwie 7 stopni w dzień i 0 stopni w nocy.

Załamanie pogody przyjdzie w sobotę 21 października. Wówczas w ciągu dnia będą zaledwie 4 stopnie Celsjusza, do tego możliwe są opady śniegu. Natomiast w nocy temperatura będzie oscylować około 1 stopnia na plusie. Z kolei niedziela będzie deszczowa, w ciągu dnia na termometrze zobaczymy 5 stopni na plusie, w nocy natomiast temperatura maksymalna wyniesie 2 stopnie Celsjusza.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości