• Dziś 27°/16°
  • Jutro 19°/13°
  • Pojutrze 23°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Mieszkania w zamian za remont w Gorzowie

16 października 2023, 09:24, Marcin Kluwak
fot. archiwum
Prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki podjął decyzję o przeznaczeniu kolejnych 34 mieszkań komunalnych do remontu przez przyszłego najemcę we własnym zakresie. Oferty można składać w terminie od 24 do 30 października.

O mieszkanie komunale do remontu mogą ubiegać się osoby oczekujące na lokale zamienne, na zamianę z urzędu z uwagi na zły stan zdrowia i umieszczone na liście przydziału lokali mieszkalnych, jeżeli wyrażą one wolę wykonania prac remontowych.

Tym razem prezydent Jacek Wójcicki podjął decyzję o przeznaczeniu 34 mieszkań komunalnych do remontu. Remont jest wykonywany przez przyszłego najemcę we własnym zakresie bez zwrotu poniesionych kosztów w terminie 3 miesięcy od dnia zawarcia umowy. W uzasadnionych przypadkach prezydent Gorzowa może wyrazić zgodę na przedłużenie tego terminu.

Mieszkania komunalne do remontu w Gorzowie

Na liście mieszkań komunalnych do remontu znalazły się lokale o zróżnicowanym metrażu od 13 do 46 m.kw. Jest to po piętnaście mieszkań jednopokojowych, piętnaście 2-pokojowych, trzy 3-pokojowe oraz jedno mieszkanie 4-pokojowe.

Mieszkania są w różnym stanie i najemcę czeka naprawdę sporo pracy. Trzeba wymienić instalację elektryczną oraz stolarkę okienną i drzwiową, wymienić instalację wodno-kanalizacyjną i całą armaturę łazienkową, w tym umywalkę czy brodzik prysznicowy. W niektórych mieszkaniach trzeba również przeprowadzić demontaż starej i wykonanie nowej instalacji gazowej oraz wymianę termy i kuchni gazowej. A wśród prostszych prac jest m.in. otynkowanie i pomalowanie ścian.

Mieszkanie za remont w Gorzowie. Co muszę wiedzieć?

Osoby uprawnione do zabiegania o taki lokal będą mogły do 23 października pobrać w Wydziale Spraw Społecznych pisemne wskazania do obejrzenia lokali. Szczegółowe informacje dostępne są pod nr tel. 95 7355 756 lub bezpośrednio w Wydziale Spraw Społecznych przy ul. Teatralnej. Oferty można składać od wtorku 24 do poniedziałku 30 października.

Przy rozpatrywaniu ofert w pierwszej kolejności będzie uwzględniana liczba punktów uzyskanych przez oferenta, a w przypadku ofert z taką samą punktacją decydujące znaczenie będzie mieć termin złożenia oferty. W sytuacji, gdy powyższe kryteria nie pozwolą wyłonić oferenta, w następnej kolejności ocena będzie dotyczyła okresu oczekiwania, stanu zdrowia, liczebności rodziny oraz warunków mieszkaniowych.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości