• Dziś -2°/-2°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 79 Zła jakość powietrza! Lepiej zostań dzisiaj w domu.
Wiadomości

Nocny pożar w Gorzowie. Strażacy walczyli z ogniem blisko 3 godziny

13 października 2023, 10:36, Marcin Kluwak
Fot.: czytelnik Jarosław
W nocy paliło się pomieszczenie gospodarcze i śmietniki przylegające do jednego z budynków przy ulicy Wyszyńskiego. Po przyjeździe na miejsce pożaru ogniem objęty był cały, niewielki budynek. Mieszkańcy wyszli ze swoich domów.

Zgłoszenie o pożarze przy ulicy Wyszyńskiego w Gorzowie gorzowscy strażacy otrzymali dwie minuty po północy. Ze zgłoszenia wynikało, że palą się śmieci oraz materac. Dyżurny gorzowskiej straży pożarnej wysłał na miejsce 3 zastępy PSP - dwa samochody gaśnicze oraz jeden podnośnik.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że pożarem objęty jest budynek gospodarczy. W jedne części znajdowały się odpady gabarytowe, a w drugiej części pojemniki na śmieci. 

- Pomieszczenia gospodarcze, które objęte były pożarem bezpośrednio przylegały do przybudówki domu rodzinnego, w którym znajdowały się pokoje do wynajęcia. 12 osób ewakuowało się przed przybycie na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej - mówi w rozmowie z portalem gorzowianin.com Bartłomiej Mądry z gorzowskiej PSP. 

Akcja strażaków trwała blisko trzy godziny. Po ugaszeniu pożaru wszyscy mieszkańcy kamienicy przy ulicy Wyszyńskiego powrócili do swoich domów. 

Film z akcji straży pożarnej otrzymaliśmy od naszego czytelnika Jarosława. Dziękujemy!

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości