• Dziś 14°/5°
  • Jutro 11°/2°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 15 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Patrzmy na znaki. Kierowcy w tym miejscu często jeżdżą pod prąd

9 października 2023, 12:57, Marcin Kluwak
fot.: Marcin Kluwak
Nowa organizacja ruchu w okolicach ronda Kosynierów Gdyńskich może wielu zaskoczyć. Kierujący, którzy rzadko tam jeżdżą, mogą być mocno zdziwieni. Ci, którzy nie patrzą na znaki pionowe i poziome, wjeżdżają pod prąd.

Wiele razy już w tym miejscu zmieniano tymczasową organizację ruchu, nic więc dziwnego, że kierowcy, którzy jeżdżą na pamięć i nie patrzą na zmienione oznakowanie, nie do końca radzą sobie z prawidłowym przejazdem przez skrzyżowanie.

Sprawa skomplikowała się już tydzień temu, bo właśnie w miniony wtorek, 3 października wyłączona z ruchu została "ćwiartka" ronda, po stronie południowej, czyli fragment ul. Łokietka oraz część ul. Kosynierów Gdyńskich, od strony parku Wiosny Ludów. Ruch został przeniesiony na wyremontowaną już jezdnię. 

Patrzmy na znaki. Kierowcy w tym miejscu często jeżdżą pod prąd

I tak: jadący od ulicy Estkowskiego, wjeżdżając na rondo Kosynierów Gdyńskich, musimy wjechać na pas ruchu, który do tej pory służył do zjazdu właśnie w Estkowskiego. To pierwszy problem, ale głównie dla kierowców jadących od strony Łokietka. Mimo wyraźnie namalowanych pasów na jezdni i oznakowania pionowego, wielu kierowców z przyzwyczajenia wjeżdża na lewy pas i chce skręcić w lewo. Wtedy jedzie pod prąd i spotyka się z pojazdami jadącymi od Estkowskiego. Jedyną możliwością przejazdu przez rondo jest jazda po prawym, zewnętrznym pasie. 

Drugim, zauważalnym problemem jest to, że kierowcy, którzy chcąc jechać od ulicy Estkowskiego dalej ulicą Kosynierów Gdyńskich, muszą ustąpić pierwszeństwa przejazdu nadjeżdżającym od strony centrum. Uprzywilejowany kierunek to Estkowskiego - Łokietka, a skręcając w lewo, w Kosynierów Gdyńskich, zmuszeni jesteśmy się zatrzymać. To powoduje, że od Estkowskiego tworzą się korki, a na dodatek, kierowcy, którzy zatrzymają się zbyt blisko i czasami utrudniają przejazd kierowcom autobusów MZK. 

Warto więc patrzyć na oznakowanie - poziome - te namalowane na jezdni rażącą, żółtą farbą, oraz te pionowe, informujące o zmianach w organizacji ruchu i pierwszeństwie przejazdu. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/3 Kłopoty kierowców na rozkopanym rondzie Kosynierów Gdyńskich

1/3 Kłopoty kierowców na rozkopanym rondzie Kosynierów Gdyńskich

2/3 Kłopoty kierowców na rozkopanym rondzie Kosynierów Gdyńskich

2/3 Kłopoty kierowców na rozkopanym rondzie Kosynierów Gdyńskich

3/3 Kłopoty kierowców na rozkopanym rondzie Kosynierów Gdyńskich

3/3 Kłopoty kierowców na rozkopanym rondzie Kosynierów Gdyńskich

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości