• Dziś -2°/-2°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 79 Zła jakość powietrza! Lepiej zostań dzisiaj w domu.
Wiadomości

Działo się w weekend. Najważniejsze informacje z Gorzowa

9 października 2023, 07:53, Marcin Kluwak
Podsumowujemy wydarzenia w Gorzowie i okolicach. Codziennie o poranku przygotowujemy dla Was zestawienie wydarzeń z poprzedniego dnia, a w poniedziałek - z całego weekendu. Przeglądamy gazety, portale internetowe i słuchamy radia.

Nieszczęśliwy wypadek. Poparzona kobieta trafiła do szpitala

W jednym z domów w Białobłociu koło Gorzowa doszło do nieszczęśliwego wypadku. 43-letnia kobieta została poparzona podczas dolewania paliwa do biokominka. Kobieta z poparzeniami drugiego stopnia została zabrana do szpitala. Czytaj całość: 

Siódma dziewica w diecezji

Biskup Adrian Put konsekrował i włączył do stanu dziewic Agnieszkę Barzowską. To siódma dziewica w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. - Ich liczba rośnie - przekonuje Kościół - pisze Artur Łukasiewicz na łamach Gazety Wyborczej. Dziewica konsekrowana zakłada obrączkę, publicznie ślubuje życie w czystości i całkowite oddanie Chrystusowi. Dziewica konsekrowana nigdy nie będzie zamężna.

Plaga kradzieży w Gorzowie. Łupem padła barierka z dworca PKS

Dwóch mężczyzn ukradło barierkę z dworca PKS w Gorzowie. Syn naszego czytelnika, który jechał autobusem zauważył, jak złodzieje niosą barierkę pod górkę przy al. Konstytucji 3 Maja, prawdopodobnie w kierunku pobliskiego skupu złomu. Czytaj więcej na portalu:

Owocowa już z asfaltem

Wszystko wskazuje na to, że teraz może być to jedna z najszybciej wykonanych inwestycji drogowych w mieście. Co ważne – mimo prowadzonych prac –  przejazd Owocową wciąż jest możliwy - poinformowało w niedzielę Radio Gorzów.  Przypomnijmy, docelowo droga zyska nową nawierzchnię i utwardzone pobocza. 

Nowa linia, nowe kłopoty na kolei

Zwiększy się dostęp do kolei w województwie lubuskim – pociągi znów dojadą ze Skwierzyny do Międzychodu, a mieszkańcy Gorzowa zyskają nowe połączenia ze strefą ekonomiczną i z Poznaniem - pisze na swoich łamach Echo Gorzowa. Problem w tym, że obecny przewoźnik nie jest w stanie poprawnie wykonać obecnie powierzonych zadań, a już samorząd województwa wraz z PKP PLK "szykują" kolejną linię do obsługi. Oby była to tylko przedwyborcza kiełbasa

Deszcz im niestraszny. Ruszyli na sobotni spacer

Ponad 50 osób wzięło udział w kolejnym ChodźMY na spacer po Gorzowie - poinformował w swoich mediach społecznościowych gorzowski magistrat. Tym razem Szef PTTK Ziemia Gorzowska Zbigniew Rudziński zabrał spacerowiczów do parków. Zaczęliśmy od parku Kopernika, który kryje mnóstwo tajemnic.... Później odwiedziliśmy park Zacisze i Siemiradzkiego.

Siatkówka wróciła do Gorzowa. Portal gorzowianin.com wspiera siatkarzy

Agencja Inwestycyjna Stilon Gorzów wygrała z Lotnikiem Łęczyca po zaciętej walce 3:0. Hala przy ul. Warszawskiej była wypełniona po brzegi. Kibice siedzieli na dostawionych ławeczkach, materacach i podłodze. Jak przyznaje szkoleniowiec Stilonu, to doping spragnionych siatkówki kibiców poniósł ich do zwycięstwa.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości