• Dziś 20°/12°
  • Jutro 24°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 27 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Gorzowianka ostrzega: Tutaj może dojść do tragedii

6 października 2023, 12:06, Paulina Woźny
Paulina Woźny
Osiedle Manhattan z każdym nowym miesiącem coraz bardziej rozbudowuje się. Przybywa mieszkańców, jak i aut. Jak informują mieszkańcy, przy ul. Sosabowskiego jest wyjątkowo niebezpiecznie. Brak chodnika, ścieżki rowerowej, progów zwalniających oraz wyznaczonych miejsc parkingowych, to tylko część problemów, z którymi muszą zmierzać się osoby tam mieszkające.

Osiedle Manhattan rośnie w oczach. Przy ul. Sosabowskiego powstało wiele nowych bloków, sklepów, jak i gabinetów usługowych. Niedaleko znajduje się pętla autobusowa oraz krańcówka tramwajowa. Co wiąże się ze zwiększonym ruchem pojazdów i pieszych w tej okolicy. Odcinek drogi od pętli do skrzyżowania z ul. Starzyńskiego jest bardzo niebezpieczny. Parkuje na niej dużo aut, nie ma chodnika, ani ścieżki rowerowej. Na ulicy nie ma progów zwalniających, więc kierowcy to wykorzystują i jeżdżą z bardzo dużą prędkością.

Ponadto przy ul. Sosabowskiego mieści się także żłobek. Do redakcji portalu gorzowianin.com zwróciła się czytelniczka Antonina, która podkreśla, że jest tam bardzo niebezpiecznie. 

- Podczas spacerów opiekunki z dziećmi ze żłobka muszą wciskać się między stojące auta, gdy nadjeżdża jakiś pojazd. Auta w tej okolicy nagminnie przekraczają dozwoloną prędkość, przez co może dojść do tragedii – informuje zaniepokojona gorzowianka Antonina. Bardzo często na ulicy zaparkowany jest cały rząd aut i przechodnie nie mają gdzie uciekać podczas gdy nadjeżdża pojazd.

Jak wskazują mieszkańcy, przez brak niezbędnej infrastruktury w każdym momencie może dojść do tragedii. - Ruch pieszych należy odseparować od ruchu pojazdów i zamontować progi zwalniające na ulicy, a także wydzielić miejsca postojowe dla aut – apelują mieszkańcy ul. Sosabowskiego w Gorzowie.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości