• Dziś 27°/16°
  • Jutro 19°/13°
  • Pojutrze 23°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

To będzie prawdziwa rewolucja. W tym miejscu powstaną pasy i ścieżka rowerowa

4 października 2023, 10:42, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak
W ramach remontu ostatniego odcinka ul. Spichrzowej w Gorzowie przebudowane zostanie również skrzyżowanie z Chrobrego, Nadbrzeżną, Mostową i mostem Staromiejskim. Nowością dla niektórych, a przywróceniem stanu poprzedniego będzie to, że pod wiaduktem kolejowym zostanie wybudowane przejście dla pieszych i przejazd rowerowy.

Spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg na przebudowę ostatniego odcinka ul. Spichrzowej. Przebudowany zostanie nie tylko fragment od mostu Staromiejskiego do ul. Hejmanowskiej, ale również samo skrzyżowanie z ul. Chrobrego, Nadbrzeżną, Mostową i mostem Staromiejskim.

W ramach inwestycji wykonana zostanie nowa nawierzchnia, chodniki, odwodnienie i oświetlenie. Zaplanowano również wykonanie około 20 miejsc parkingowych (w tym 2 dla osób niepełnosprawnych), ścieżkę rowerową od mostu Staromiejskiego wzdłuż ul. Chrobrego, parking dla rowerów oraz samoobsługową stację naprawy rowerów. W zakresie Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji zostanie przebudowana sieć wodociągowa wraz z przyłączami do budynków.

Przebudowa skrzyżowania ul. Spichrzowej, Chrobrego, Nadbrzeżnej i mostu Staromiejskiego w Gorzowie. Pod wiaduktem kolejowym powstaną pasy i ścieżka rowerowa

Częścią inwestycji będzie również przebudowa skrzyżowania ul. Spichrzowej, Chrobrego, Mostowej, Nadbrzeżnej i mostu Staromiejskiego.

Jak się okazuje, na skrzyżowaniu zajdą rewolucyjne zmiany. Tuż pod wiaduktem kolejowym zostanie wybudowane przejście dla pieszych oraz przejazd rowerowy. Ma to pozwolić na bezpośrednie połączenie Bulwaru Zachodniego i Bulwaru Wschodniego. Osoby spacerujące bulwarami nie będą musiały nadrabiać kilkuset metrów, aby obejść skrzyżowanie.

Ponadto zostaną wydzielone wyspy kanalizujące ruch samochodów, pojawi się też lewoskręt dla kierowców jadących z ul. Chrobrego w stronę ul. Spichrzowej. Kierowcy będą mieli wówczas do dyspozycji dwa pasy do jazdy na wprost oraz osobny pas do lewoskrętu.

Oprócz tego istniejące przejście dla pieszych zlokalizowane na północnym wlocie ul. Chrobrego zostanie przesunięte, co pozwoli na wygospodarowanie miejsca na przejazd rowerowy. W ramach inwestycji zostanie również przebudowana sygnalizacja świetlna.

Jeżeli uda się rozstrzygnąć przetarg, wówczas wykonawca będzie miał 14 miesięcy od dnia podpisania umowy na realizację inwestycji. Przewidywany termin wprowadzenia nowej stałej organizacji ruchu to koniec 2024 roku.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości