• Dziś 20°/12°
  • Jutro 24°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 32 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Jak najszybciej uzyskać receptę na tabletki dzień po - haloDoctor

28 września 2023, 11:21, Artykuł promocyjny
Tabletka dzień po, to awaryjna metoda antykoncepcji przyjmowana w ciągu pierwszych 72 godzin lub w ciągu pierwszych trzech dni po odbyciu stosunku płciowego bez zabezpieczenia. Pigułki te pomagają zapobiegać niezamierzonej ciąży w przypadku, gdy podstawowa metoda antykoncepcji zawiodła lub antykoncepcja nie była stosowana.

Czy antykoncepcja awaryjna zatrzyma ciążę?

Tabletka dzień po nie może zatrzymać ciąży, która już się rozpoczęła! Tak więc jeśli wynik testu ciążowego jest pozytywny, będziesz musiała udać się do lekarza, aby Cię przebadał.

Jak awaryjne tabletki antykoncepcyjne wpływają na organizm?

Faktem jest, że dawka hormonów w tabletce dzień po jest znacznie większa niż w przypadku środków przeznaczonych do codziennego stosowania, takich jak codzienne doustne tabletki antykoncepcyjne (pigułki antykoncepcyjne).

W rezultacie kobiety, które nadużywają antykoncepcji awaryjnej, mogą zauważyć, że ich cykl menstruacyjny jest zaburzony — miesiączki mogą nie powrócić normalnie, mogą być obfite lub mieć nieregularne krwawienia itp. Mogą również zaobserwować przyrost masy ciała itp.

Czy mogę regularnie zażywać tabletkę dzień po?

Antykoncepcja awaryjna nie jest zalecana jako długoterminowa opcja antykoncepcji lub jako zamiennik jej standardowych odpowiedników. Nigdy nie jest dobrym pomysłem poleganie na awaryjnych tabletkach antykoncepcyjnych jako zamienniku regularnych metod antykoncepcji, takich jak prezerwatywy, pigułki, wkładki wewnątrzmaciczne (IUD).

Warto umówić się na wizytę u lekarza ginekologa, aby to z nim omówić najlepszą formę długotrwałej antykoncepcji dla Ciebie, która będzie odpowiednia dla Twojego stanu zdrowia i stylu życia.

Kiedy przyjmować awaryjne tabletki antykoncepcyjne?

Pigułki antykoncepcji awaryjnej nie są tym samym, co regularne pigułki antykoncepcyjne lub inne formy rutynowej kontroli urodzeń. Należy je przyjmować tylko wtedy, gdy wszystkie inne formy antykoncepcji zawiodły lub były nieskuteczne.

Stosowanie awaryjnych tabletek antykoncepcyjnych może być właściwe w następujących okolicznościach: niepowodzenie metody antykoncepcyjnej (pęknięta prezerwatywa, zapomniana pigułka antykoncepcyjna lub pominięta dawka zastrzyku antykoncepcyjnego).

Czy awaryjne tabletki antykoncepcyjne działają podczas owulacji?

Doraźne tabletki antykoncepcyjne działają przede wszystkim poprzez zapobieganie uwalnianiu komórki jajowej przez jajnik w celu uniknięcia ciąży. Owulacja jest naturalnym etapem kobiecego cyklu rozrodczego. Uwolnienie komórki jajowej z jajników na tym etapie umożliwia plemnikom zapłodnienie jej i rozpoczęcie procesu rozwoju zarodka. Jeśli nie dojdzie do owulacji, plemniki nie będą w stanie zapłodnić komórki jajowej. W związku z tym nie zajdziesz w ciążę.

Jak najszybciej otrzymać receptę na antykoncepcję awaryjną?

Najszybszą metodą kontaktu z lekarzem są konsultacje online na platformie telemedycznej. Tabletki dzień po - haloDoctor są świetnym odpowiednikiem stacjonarnych wizyt w gabinecie lekarza. Pacjentki nie muszą już czekać długich godziny w kolejce przed gabinetem.

Obecnie dzięki rozwojowi telemedycyny wszystkiego dokonasz bez wychodzenia z domu. Pamiętaj jednak o tym, że to lekarz podczas elektronicznej wizyty każdorazowo indywidualnie decyduje o zasadności wydania leku na receptę.

Skutki uboczne pigułek antykoncepcji awaryjnej dla zdrowia i hormonów mogą być znaczące i należy o nich pamiętać. Pigułka dzień po powinna być stosowana wyłącznie jako zapasowa metoda antykoncepcji, ponieważ jest to pigułka o bardzo wysokiej dawce hormonów, przeznaczona wyłącznie do rzadkiego stosowania w nagłych wypadkach.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości