• Dziś 27°/16°
  • Jutro 19°/13°
  • Pojutrze 23°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Gorzów: Za nami kolejny Europejski Tydzień Mobilności

25 września 2023, 17:59, Oprac. Marcin Kluwak
Źródło: UM Gorzowa
Gra miejska „SzukaMZKomunikacja” oraz niespodzianki w Światowy Dzień bez Samochodu - Gorzów ponownie zaangażował się w działania z okazji Europejskiego Tygodnia Mobilności w dniach od 16 do 22 września.

Od wielu lat Gorzów angażuje się w działania, których celem jest zmiana przyzwyczajeń  mieszkańców w zakresie korzystania z innych niż samochodowe środków transportu. Jednym z regularnych działań jest aktywność w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności. W tym roku dla mieszkańców przygotowano grę miejską, w której nagrodę stanowiła możliwość poprowadzenia tramwaju, niespodzianki w Dniu bez Samochodu oraz vouchery na bezpłatne korzystanie  tramwajów i autobusów MZK przez kolejny tydzień.

Do udziału w grze „SzukaMZKomunikacją. Tramwajowa drużyna” zgłosiło się ponad 100 osób, tj. 28 drużyn, które szukały ukrytych zagadek na przystankach. Przez dwa dni, 16 i 17 września, wcielali się w role detektywów odszukując na wyznaczonych przystankach kluczy-haseł do rozwiązania komunikacyjnej krzyżówki. Na mecie na uczestników czekały: atrakcja – możliwość samodzielnego poprowadzenia tramwaju oraz zadanie dodatkowe - w Karcie Gry należało w kilku słowach opisać, dlaczego warto zostawić auto i podróżować komunikacją miejską.

Kreatywność uczestników gry była olbrzymia, a komisji konkursowej nie łatwo było wybrać najlepszy wpis.

Drużyna P.A.K.T napisała m. in: Po co jechać samochodem i dusić się spalin smrodem? Lepiej wskoczyć do tramwaju – w nim poczujesz się jak w raju!(…) Auto zostaw gdzieś pod płotem, kupuj bilet za 3 złote i podróżuj właśnie z nami – Helmutami i PESA-mi.

Zespół FelAnt dodaje: (…) Drzwi otwarte? Wsiadaj śmiało, kup bilecik, zapłać mało. Jedziesz blisko czy daleko, z tramwajem będzie eko.

Wielopokoleniowa drużyna EMIJEwR – Ekstra Mamy i Juniorzy Entuzjastycznie w Ruchu dodaje: (…)Bez spalin i bez korków szybko Gorzów przemierzamy, zapomnij o parkingu, o tankowaniu też. Tramwaj Cię zabierze tam, gdzie tylko chcesz.

Jury nagrodziło trzy drużyny, które otrzymały nagrody w postaci gier planszowych, biletów do kina oraz drobnych upominków z logo Gorzowa.

Gra miejska była jednym z punktów Europejskiego Tygodnia Mobilności 16-22 września w Gorzowie Wielkopolskim. 22 września gorzowianie bezpłatnie jeździli miejskimi autobusami i tramwajami, bez konieczności pokazywania prawa jazdy czy dowodu rejestracyjnego. Oczekiwanie na pojazdy komunikacji miejskiej na wybranych przystankach umilały kawa, herbata oraz ciasteczko. Zainteresowaniem cieszyła się możliwość wykonania sobie pamiątkowego zdjęcia w fotoramce #dzieńbezsamochodu.

Dowód rejestracyjny jednak przydał się tego dnia, bo po okazaniu tego dokumentu 100. posiadaczy samochodów otrzymało tygodniowe vouchery na darmowe przejazdy komunikacją MZK Gorzów Wielkopolski.

Działania związane z Europejskim Tygodniem Mobilności 16-22 września w Gorzowie Wielkopolskim zrealizowano w ramach projektu „System zrównoważonego transportu miejskiego w Gorzowie Wlkp.” finansowanego ze środków Unii Europejskiej Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 w ramach priorytetu VI Rozwój Niskoemisyjnego Transportu Zbiorowego w miastach, działanie 6.1 Rozwój publicznego transportu zbiorowego w miastach.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/8 Gorzów: Za nami kolejny Europejski Tydzień Mobilności

1/8 Gorzów: Za nami kolejny Europejski Tydzień Mobilności

2/8 Gorzów: Za nami kolejny Europejski Tydzień Mobilności

2/8 Gorzów: Za nami kolejny Europejski Tydzień Mobilności

3/8 Gorzów: Za nami kolejny Europejski Tydzień Mobilności

3/8 Gorzów: Za nami kolejny Europejski Tydzień Mobilności

4/8 Gorzów: Za nami kolejny Europejski Tydzień Mobilności

4/8 Gorzów: Za nami kolejny Europejski Tydzień Mobilności

5/8 Gorzów: Za nami kolejny Europejski Tydzień Mobilności

5/8 Gorzów: Za nami kolejny Europejski Tydzień Mobilności

6/8 Gorzów: Za nami kolejny Europejski Tydzień Mobilności

6/8 Gorzów: Za nami kolejny Europejski Tydzień Mobilności

7/8 Gorzów: Za nami kolejny Europejski Tydzień Mobilności

7/8 Gorzów: Za nami kolejny Europejski Tydzień Mobilności

8/8 Gorzów: Za nami kolejny Europejski Tydzień Mobilności

8/8 Gorzów: Za nami kolejny Europejski Tydzień Mobilności

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości