• Dziś -2°/-2°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 79 Zła jakość powietrza! Lepiej zostań dzisiaj w domu.
Wiadomości

Gorzowianie pobili rekord. 128-metrowy łańcuch z papierowych nosorożców

24 września 2023, 10:19, Oprac.: Marcin Kluwak
Fot. Jan Wojtanowski/UM Gorzowa
Goście "Balu u Stefanii" stworzyli papierowy łańcuch z nosorożców o długości 128 metrów i 13 centymetrów, ustanawiając nowy rekord Polski w kategorii "Najdłuższy łańcuch z papierowych zwierząt".

Z okazji Światowego Dnia Nosorożca w teatralnym ogrodzie w Gorzowie odbył się “Bal u Stefanii” - urodzinowe przyjęcie dla gorzowskiego nosorożca, przygotowane wspólnie przez Teatr im. Juliusza Osterwy i Miasto Gorzów. Była dyskoteka, baloniki, bańki mydlane i wodne tatuaże z nosorożcem, ale głównym puntem spotkania ze Stefanią była próba pobicia rekordu Polski.

Ponad 500 uczestników urodzinowego przyjęcia wspólnie wycinało i spinało wzdłuż ulicy Teatralnej łańcuch z papierowych nosorożców.

Do pobicia rekordu potrzeba było ułożyć 100 metrów łańcucha, a dzięki zaangażowaniu i pracy uczestników balu udało się pobić dotychczasowy rekord - przez niespełna dwie godziny wykonali ponad 128 metrów kolorowego łańcucha. Pomiary i ogłoszenie wyników odbyło się przy udziale sędziny Biura Rekordów Guinnessa Elżbiety Olszewskiej.

Za wspólną zabawę i udział w biciu rekordu Polski podziękował uczestnikom dyrektor Teatru im. Juliusza Osterwy Jan Tomaszewicz oraz dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Miasta Ina Czaińska.

- Cieszę się, że Stefania na stałe zagościła w waszych sercach i chętnie przychodzicie do teatru, by ponownie się z nią spotkać - zaznaczył dyrektor Tomaszewicz.

- Ani przez chwilę nie wątpiłem, że uda nam się pobić rekord dla Stefanii i liczę, że za rok na jej urodzinach znowu zrobimy razem coś niezwykłego - dodał Tomaszewicz.

W nagrodę za wspólną pracę przy biciu rekordu Polski na uczestników “Balu u Stefanii” czekała niespodzianka - urodzinowy tort, przygotowany przez cukiernię “Artisan”. Składał się z 500 kolorowych muffinek z wizerunkiem “Gorzowskiego Nosorożca”.

Za przygotowanie artystycznych i teatralnych atrakcji odpowiadał zespół gorzowskiego teatru: Cezary Żołyński, odpowiedzialny za program “Balu u Stefanii” wraz z Arturem Nełkowskim, Joanną Rossą, Martą Karmowską, Dominikiem Jakubczakiem, Maciejem Kotlarzem, Oliwierem Witkiem, Beatą Chorożykiewicz i Mikołajem Kwiatkowskim. W przygotowania i przeprowadzenie wydarzenia zaangażowany był cały zespół teatralny, a także pracownicy Wydziału Kultury oraz Promocji i Informacji Urzędu Miasta.

Partnerem wydarzenia było Biuro Rekordów oraz sieć bistro “Artisan”.

22 września na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Nosorożca. Został ustanowiony po to, aby zwrócić uwagę świata na zmniejszającą się populację tych zwierząt. Gorzów świętuje Dzień Nosorożca, bo jest on częścią historii miasta. W 2016 roku, podczas budowy drugiej nitki obwodnicy Gorzowa odkryty został szkielet nosorożca, który zamieszkiwał tereny współczesnego Gorzowa niemal 123 tysiące lata temu.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości