• Dziś -2°/-2°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 79 Zła jakość powietrza! Lepiej zostań dzisiaj w domu.
Wiadomości

Kiedy autobusy przestaną odjeżdżać z dworca PKS w Gorzowie?

20 września 2023, 13:55, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak
W ubiegłym roku dworzec PKS w Gorzowie został sprzedany deweloperowi, który zamierza tam wybudować bloki. Inwestor miał ruszyć z pracami już w czerwcu 2023 roku. Jednak do tej pory teren dworca nie został zamknięty, a autobusy jak odjeżdżały stamtąd, tak nadal odjeżdżają.

Sprzedaż deweloperowi dworca autobusowego wraz z placem manewrowym w centrum Gorzowa wzbudził wśród mieszkańców bardzo duże emocje. Wszystko przez to, że w miejscu gdzie do tej pory zatrzymywały się autobusy mają powstać bloki mieszkalne. W październiku 2022 roku został zamknięty budynek w którym mieściły się kasy biletowe oraz przeróżne punkty handlowo-usługowe.

Z zapowiedzi wynikało, że autobusy PKS-u oraz Flixbusa miały zatrzymywać się do końca maja 2023 roku. Natomiast deweloper miał przejąć teren dworca w czerwcu i wówczas ruszyć z pierwszymi pracami oraz rozbiórką budynku dworca.

Mamy już drugą połowę września i nic z tych planów nie wyszło, bo autobusy jak się zatrzymywały na terenie dworca, tak dalej się zatrzymują. Zwróciliśmy się jeszcze w sierpniu z oficjalnymi pytaniami do spółki PKS w Gorzowie czy mają wiedzę na temat daty zamknięcia placu manewrowego i od kiedy autobusy będą zatrzymywały się w nowym miejscu.

Jednak do tej pory nie otrzymaliśmy żadnej oficjalnej odpowiedzi w tej sprawie. Za to w siedzibie gorzowskiego PKS-u nieoficjalnie słyszymy, że na ten moment nie mają jeszcze konkretnej daty i dopóki autobusy mogą, to wjeżdżają teren dworca. „Bo w końcu jest to teren dewelopera i to on zdecyduje kiedy zamknie wjazd”. W

Zwróciliśmy się również z prośbą o komentarz w tej sprawie do firmy Flixbus. Zapytaliśmy się czy firma otrzymała już informację od kiedy, nie będzie mogła korzystać z placu manewrowego na dworcu PKS w Gorzowie i będzie musiała zmienić lokalizację.

- Autobusy Flixbusa będą zatrzymywały się na dworcu PKS w Gorzowie Wielkopolskim możliwie jak najdłużej. Obecnie wybieramy najdogodniejszą dla pasażerów lokalizację następnego przystanku. W momencie, gdy potwierdzimy nowe miejsce zatrzymywania się Flixbusa, przekażemy państwu informację - komentuje Aleksander Kalenik z biura prasowego firmy Flixbus.

Tym samym nikt nie wie, kiedy autobusy przestaną odjeżdżać z placu manewrowego dworca PKS w Gorzowie. Póki co deweloper nie złożył żadnego wniosku o pozwolenie rozbiórkę budynków czy też pozwolenia na budowę. A to oznacza, pozostanie na kolejne tygodnie autobusów na terenie dworca PKS.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości