• Dziś /-2°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-1°
  • Jakość powietrza (CAQI): 11 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Gorzów: Chciał sprzedać sukienkę, stracił 20 tys. zł

18 września 2023, 13:32, Marcin Kluwak
fot. Lubuska policja
Mieszkaniec Gorzowa chciał sprzedać sukienkę swojej żony za 200 zł. Jednak wystawienie jej na popularnym serwisie ogłoszeniowym skończyło się oszustwem i stratą ponad 20 tys. zł z konta bankowego.

Wielokrotnie na portalu gorzowianin.com ostrzegaliśmy przez oszustami, którzy wyłudzają pieniądze na przeróżne sposoby. Najczęściej przestępcy oszukują na „wnuczka”, „policjanta”, „wypadek”, podszywają się pod bank czy też oszukują na znanych portalach sprzedażowych jak olx czy vinted.

Niestety jeden z mieszkańców Gorzowa padł ofiarą oszusta, po tym wystawił sukienkę swojej żony na sprzedaż na popularnym serwisie ogłoszeniowym Vinted. - Sukienka wystawiona za ponad 200 złotych szybko znalazła kupca. Po wymianie korespondencji z kupującym, na skrzynkę mailową sprzedającego przyszedł mail, który miał rzekomo potwierdzać sprzedaż. Wystarczyło przejść na kolejną, wskazaną stronę do wyboru banku. Sprzedający nie zorientował się, że jest ona prawdopodobnie spreparowana. Z jego konta bankowego w krótkim czasie zniknęło ponad 20 tysięcy złotych – opowiada Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Portal gorzowianin.com wraz z policją przypomina, aby podczas internetowych transakcji zachować maksimum czujności. Przede wszystkim nie klikajmy w podesłane nam linki, nawet jeśli strony wyglądają na bliźniaczo podobne do oryginalnych. Pamiętajmy także, by nie podawać loginów, haseł, numerów kart płatniczych czy kodów zabezpieczających. Podczas akceptowania jakiejkolwiek transakcji w telefonie, przeczytajmy tekst wiadomości. Może się okazać, że zaakceptujemy przelew podesłany przez oszusta.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości