• Dziś 11°/2°
  • Jutro 11°/0°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 9 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Polki na 5. miejscu FIBA 3x3 U23 Nations League

15 września 2023, 14:56, Dawid Lis
Fot. FIBA
Zawodniczka gorzowskiego AZS-u Aleksandra Pszczolarska razem z koleżankami z reprezentacji Polski zajęła piąte miejsce w turnieju finałowym FIBA 3x3 U23 Nations League.

Reprezentacja Polski U23 w koszykówce 3x3 w składzie Aleksandra Pszczolarska, Aleksandra Zięmborska, Bożena Puter oraz Justyna Rudzka rywalizowała w Ułan Bator w turnieju finałowym FIBA 3x3 U23 Nations League.

Polki rozpoczęły w czwartek swoje zmagania, rozgrywając spotkania grupowe. Biało-czerwone najpierw pokonały Amerykanki, później zawodniczki z Mongolii, a skończyły dzień wygraną nad reprezentacją Niemiec U21. Polki z kompletem zwycięstw były najlepsze w grupie D i pewnie awansowały do ćwierćfinału.

21 punktów Aleksandry Pszczolarskiej z AZS AJP Gorzów 

Nasza reprezentacja z Aleksandrą Pszczolarską z gorzowskiego AZS-u w składzie w piątek walczyła o awans do strefy medalowej. Polki w ćwierćfinale zmierzyły się z Niemkami. Niestety, w tym pojedynku lepsze okazały się rywalki i wygrały 19:14. Na tym etapie biało-czerwone zakończyły swój udział, tym samym Polki zajęły piąte miejsce.

Reprezentacja Polski w całym turnieju zdobyła w sumie 75 punktów, z czego Aleksandra Pzczolarska rzuciła 21. Najwięcej dla biało-czerwonych zdobyła Aleksandra Zięmborska - 30 punktów. Justyna Rudzka zdobyła 14 punktów, a Bożena Puter dołożyła 10 "oczek" do dorobku naszej kadry.

Wyniki Polek:
USA - Polska 13:21
Mongolia - Polska 9:21
Polska - Niemcy U21 19:13
Ćwierćfinał: Polska - Niemcy 14:19

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości