• Dziś 23°/13°
  • Jutro 27°/17°
  • Pojutrze 27°/15°
  • Jakość powietrza (CAQI): 19 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Skrajne oferty na przebudowę ścieżek w parku Kopernika w Gorzowie

15 września 2023, 14:00, Marcin Kluwak
fot. archiwum
Władze Gorzowa otworzyły właśnie oferty, które wpłynęły do przetargu na przebudowę zniszczonych ścieżek w parku Kopernika. Wszystkie firmy chcą więcej pieniędzy, niż założony budżet. Niektóre przewyższają go o nawet kilkaset tysięcy złotych.

W 2020 roku park Kopernika przeszedł rewitalizację. Parkowe alejki zostały przebudowane, pojawiły się nowe ławki i kosze na śmieci oraz nowe nasadzenia. Jednak prace nie objęły wówczas całego parku, tylko główne ciągi prowadzące w kierunku fontanny.

Dlatego też władze Gorzowa postanowił zająć się pozostałymi, zniszczonymi alejkami w parku i ogłosiło przetarg na ich przebudowę. Na ten cel miasto przeznaczyło 281 tys. 135,89 zł brutto. W piątek 15 września urzędnicy otworzyli oferty, które wpłynęły do przetargu. Jak się okazało, aż cztery firmy są zainteresowane remontem parkowych alejek, jednak wszystkie oferty przekraczają budżet i są naprawdę skrajne.

Najtańszą ofertę złożył Paweł Kułak ze Skwierzyny na kwotę 415 tys. 740 zł – to o 134 tys. 604,11 zł więcej, niż założyło miasto. Następnie konsorcjum firm Agencja Usługowa Stanisław Cap z Międzyrzecza i Zakład Projektowania i Usług Specjalistycznych Jerzy Połomski chce 565 tys. 709,60 zł, Siedem Wzgórz Krzysztof Leśnicki z Gorzowa zaoferował 565 tys. 800 zł. Natomiast najdroższą ofertę złożyła firma GL Solutions z Zielonej Góry na kwotę 984 tys. zł.

Teraz urzędnicy będą analizować złożone oferty pod względem formalnym. Następnie zdecydują czy dołożą brakujące pieniądze i wybiorą najtańszą ofertę.

Modernizacja ścieżek w parku Kopernika w Gorzowie

Potencjalny wykonawca będzie musiał zająć się remontem istniejących alejek parkowych z wykonaniem w technologii nawierzchni mineralnej, rozbiórką i ustawieniem w innym miejscu obiektów małej architektury takich jak ławki i kosze na śmieci. A także nasadzeniem zieleni i umocnieniem poboczy ścieżek poprzez wysiew mieszanki traw.

Jeżeli miasto rozstrzygnie przetarg, wówczas wykonawca będzie miał czas na realizację prac do 24 listopada 2023 roku.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości