Wiadomości

Skrajne oferty na przebudowę ścieżek w parku Kopernika w Gorzowie

15 września 2023, 14:00, Marcin Kluwak
fot. archiwum
Władze Gorzowa otworzyły właśnie oferty, które wpłynęły do przetargu na przebudowę zniszczonych ścieżek w parku Kopernika. Wszystkie firmy chcą więcej pieniędzy, niż założony budżet. Niektóre przewyższają go o nawet kilkaset tysięcy złotych.

W 2020 roku park Kopernika przeszedł rewitalizację. Parkowe alejki zostały przebudowane, pojawiły się nowe ławki i kosze na śmieci oraz nowe nasadzenia. Jednak prace nie objęły wówczas całego parku, tylko główne ciągi prowadzące w kierunku fontanny.

Dlatego też władze Gorzowa postanowił zająć się pozostałymi, zniszczonymi alejkami w parku i ogłosiło przetarg na ich przebudowę. Na ten cel miasto przeznaczyło 281 tys. 135,89 zł brutto. W piątek 15 września urzędnicy otworzyli oferty, które wpłynęły do przetargu. Jak się okazało, aż cztery firmy są zainteresowane remontem parkowych alejek, jednak wszystkie oferty przekraczają budżet i są naprawdę skrajne.

Najtańszą ofertę złożył Paweł Kułak ze Skwierzyny na kwotę 415 tys. 740 zł – to o 134 tys. 604,11 zł więcej, niż założyło miasto. Następnie konsorcjum firm Agencja Usługowa Stanisław Cap z Międzyrzecza i Zakład Projektowania i Usług Specjalistycznych Jerzy Połomski chce 565 tys. 709,60 zł, Siedem Wzgórz Krzysztof Leśnicki z Gorzowa zaoferował 565 tys. 800 zł. Natomiast najdroższą ofertę złożyła firma GL Solutions z Zielonej Góry na kwotę 984 tys. zł.

Teraz urzędnicy będą analizować złożone oferty pod względem formalnym. Następnie zdecydują czy dołożą brakujące pieniądze i wybiorą najtańszą ofertę.

Modernizacja ścieżek w parku Kopernika w Gorzowie

Potencjalny wykonawca będzie musiał zająć się remontem istniejących alejek parkowych z wykonaniem w technologii nawierzchni mineralnej, rozbiórką i ustawieniem w innym miejscu obiektów małej architektury takich jak ławki i kosze na śmieci. A także nasadzeniem zieleni i umocnieniem poboczy ścieżek poprzez wysiew mieszanki traw.

Jeżeli miasto rozstrzygnie przetarg, wówczas wykonawca będzie miał czas na realizację prac do 24 listopada 2023 roku.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości