• Dziś 27°/16°
  • Jutro 30°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 25
Wiadomości

Arena Gorzów nie będzie gotowa we wrześniu. Jest nowy termin zakończenia prac

15 września 2023, 13:20, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak
Budowa hali widowiskowo-sportowej zakończy się później, niż się tego spodziewano. Wykonawca Areny Gorzów złożył właśnie wniosek o nowy termin zakończenia prac.

Pierwotnie hala widowiskowo-sportowa miała być gotowa do końca stycznia 2023 roku i kosztować 89 mln 157 tys. zł. Ostatecznie hala będzie będzie droższa o 21 mln zł brutto i koszt jej budowy wyniesie 110 mln 717 tys. 220 zł brutto. Natomiast termin zakończenia prac był kilkukrotnie przekładany. Najpierw do końca marca, następnie czerwca, a później do 23 września 2023 roku.

Wydawało się jednak, że wszystkie prace przy budowie Areny Gorzów zostaną zakończone we wrześniu. Tak się jednak nie stanie, bo wykonawca złożył wniosek o wydłużenie terminu realizacji inwestycji do 31 października 2023 roku.

Arena Gorzów. Nowy termin zakończenia prac budowy hali widowiskowo-sportowej w Gorzowie

Co się stało, że wykonawca chce wydłużenia terminu prac? - Z uwagi na kolizje sieci elektroenergetycznych stanowiących własność spółki Enea Operator z nowoprojektowaną infrastrukturą i z uwagi na czas niezbędny na dokonanie uzgodnień oraz procedury wyłączeń, opóźnieniu ulegają wszelkie prace związane z budową wjazdu i wyjazdu z obiektu jak i chodników i ścieżek wzdłuż obiektu – komentuje Agnieszka Czyrny, kierownik zespołu marketingu i logistyki Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnego Słowianka w Gorzowie.

Jednocześnie wykonawca poinformował, że prace związane z budową ronda oraz wdrożona tymczasowa organizacja ruchu utrudnia prowadzenie prac i wymusza realizację odcinków pasów wjazdowych chodników i ścieżek w układzie etapowania, co również wpłynęło na wydłużenie terminu.

Co się dzieje na placu budowy Areny Gorzów?

Aktualnie na obszarze zewnętrznym trwają prace związane z wykonaniem dróg dojazdowych, parkingu oraz wjazdu i wyjazdu z Areny Gorzów. Trwa również na montaż telebimu na elewacji oraz kończone są ostatnie prace związane z elewacją. Ponadto instalowane są na dachu panele fotowoltaiczne oraz centrale wentylacyjne.

Wewnątrz wykonywane są prace tynkarsko-malarskie oraz montaż płytek w pomieszczeniach mokrych. Na hali głównej trwa montaż siedzisk na trybunach oraz prace związane z układaniem parkietu.

- Równolegle wykonywane są wszystkie prace związane elektryczne i teletechniczne, instalowanie urządzeń systemu pożarowego oraz system sędziowski. Oddanie inwestycji do użytku możliwe będzie po dokonaniu i montażu wyposażenia meblowego nie objętego przetargiem – mówi Czyrny.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości