Wiadomości

Żużel: Gorzowska młodzież w finale DMPJ

13 września 2023, 19:57, Dawid Lis
Fot. Dawid Lis
Młodzieżowcy Stali Gorzów wywalczyli awans do finału Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Walka o medale rozpocznie się w przyszłym tygodniu.

Półfinałową rywalizację juniorzy Stali Gorzów rozpoczęłi przed własną publicznością. Wtedy okazali się najlepsi, pokonując ostrowian oraz zawodników z Krosna i Torunia. Później gorzowianie mieli coraz bardziej pod górkę.

W finale U24 Ekstraligi upadek zanotował Jakub Stojanowski, który po nim nie pojawił się już na torze. W dalszej rywalizacji młodzieżowcy żółto-niebieskich musieli sobie radzić bez niego. Dwie kolejne rundy rozgrywali we dwójkę. O punkty walczyli Oskar Paluch i Oskar Hurysz.

W Toruniu duet Oskarów wspólnie dzielili drugie miejsce z juniorami z Krosna, tracąc jedynie punkt do miejscowych młodzieżowców. W Ostrowie Wielkopolskim Stal ponownie była druga, tym razem za juniorami z Krosna.

Przed ostatnią rundą gorzowianie mieli 9,5 punktu i byli blisko wywalczenia awansu do finałów. Wszystko decydowało się podczas DMPJ w Krośnie. Tam upadek zanotował Oskar Hurysz, który później nie pojawił się już na torze i barw Stali Gorzów bronił w pojedynkę Oskar Paluch, który we wszystkich rundach był liderem gorzowian.

Ostatecznie to czwarte miejsce w Krośnie wystarczyło, aby żółto-niebiescy awansowali do finału. To dzięki korzystnym rozstrzygnięciom w ostatniej rundzie. Najlepsi byli juniorzy z Krosna, którzy także wygrali całą grupę półfinałową. Młodzi żużlowcy z Gorzowa awansowali z drugiego miejsca.

Turnieje finałowe rozpoczną się już w najbliższy poniedziałek. Po dzisiejszym upadku Oskara Hurysza pozostaje pytanie w jakim składzie Stal Gorzów przystąpi do tej rywalizacji.

Klasyfikacja końcowa 2. grupy półfinałowej DMPJ:
1. Orlen Cellfast Wilki Krosno - 12,5 punktu
2. Stal Gorzów - 10,5 punktu
3. KS Toruń - 9 punktów
4. Arged Malesa Ostrów - 8 punktów


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości