Wiadomości

Jak wybrać odpowiedni kamień do pierścionka zaręczynowego?

13 września 2023, 13:04, Artykuł partnera
Pierścionek zaręczynowy to dla wielu kobiet drugi – po obrączce – najważniejszy pierścionek, jaki przychodzi im nosić na palcu w ciągu swojego życia. Nie ma zatem wątpliwości co do tego, że ozdoba ta powinna być szczególna pod względem estetycznym. Jaki będzie odpowiedni kamień do pierścionka zaręczynowego: szmaragd czy diament? A może w ogóle kamień w pierścionku zaręczynowym nie jest koniecznością? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Czy pierścionek zaręczynowy musi mieć kamień?

Zacznijmy od kwestii podstawowej, czyli odpowiedzenia na pytanie, czy pierścionek zaręczynowy w ogóle musi mieć kamień? Patrząc na to czysto teoretycznie, oczywiście, że nie. Wielu producentów biżuterii oferuje pierścionki zaręczynowe, które nie mają kamienia, a które pod względem estetyki, jakości kruszcu czy ceny doskonale wpisują się w ramy biżuterii zaręczynowej.

Jednak, jak to często bywa, teoria swoją drogą, a praktyka - swoją. Sytuacje, w których kupuje się pierścionek zaręczynowy bez kamienia, stanowią rzadkość. Wynika to przede wszystkim z faktu, że sam kamień niejako buduje prestiż pierścionka, podnosząc jego rangę do biżuterii zaręczynowej. Dodatkowo, szmaragdy i diamenty tak mocno wpisały się w długą tradycję zaręczyn, że obecnie zerwanie z nią może być uznane za swego rodzaju faux-pas.

Zaręczynowy pierścionek: szmaragd czy diament?

Skoro ustaliliśmy, że kamień w pierścionku zaręczynowym jest koniecznością, spróbujmy odpowiedzieć na pytanie, czy lepszym wyborem będzie szmaragd czy diament:

  • Pierścionek szmaragd – szmaragd ten zachwyca niepowtarzalną barwą oraz olśniewającym błyskiem. Jednocześnie warto mieć świadomość tego, że szmaragdy wiążą się również z konkretną symboliką. Od wielu lat uznaje się je za symbol szczerej, głębokiej miłości i wierności. To właśnie stąd wzięło się przekonanie, że po wykryciu partnerskiej zdrady pierścionki ze szmaragdem pękają. Wszystko to sprawia, że szmaragd zazwyczaj jest uznawany za naturalny – a zarazem najlepszy – wybór do pierścionka zaręczynowego.
  • Pierścionek diament — obok szmaragdu najpopularniejszym kamieniem do pierścionka zaręczynowego jest diament, przez wielu określany kamieniem królewskim. Ze wszystkich kamienia szlachetnych jest najtwardszy, najmocniejszy i najbardziej odporny na zniszczenia, co w pewien sposób symbolizuje też wyrażaną za jego pomocą miłość. Wielu mężczyzn decyduje się też na pierścionki zdobione kilkoma diamentami – choć pamiętajmy, że tutaj problemem może być wysoka cena.

Pierścionki ze szmaragdem i diamentem w Jubiler Katowice

Niezależnie od tego, czy kupujesz dla swojej wybranki pierścionek zaręczynowy ze szmaragdem, czy diamentem, pamiętaj, by kupić go w renomowanym i zweryfikowanym sklepie jubilerskim. Godnym polecenia sprzedawcą jest na przykład https://www.jubiler-katowice.com/, który oferuje zarówno sprzedaż stacjonarną, jak i online. Pierścionek zaręczynowy od Jubiler Katowice z pewnością będzie wyjątkowym prezentem dla Twojej przyszłej żony.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości