Wiadomości

Zniszczony chodnik i skwer w centrum Gorzowa do remontu

13 września 2023, 08:57, Marcin Kluwak
fot. archiwum
Władze Gorzowa rozstrzygnęły właśnie przetarg na modernizację skweru przy ul. Strzeleckiej. Chociaż firma chciała prawie dwa razy więcej pieniędzy, niż zapisano w budżecie, to urzędnicy zdecydowali się dołożyć brakującą kwotę. Wykonawca będzie miał czas do 15 listopada zakończenie prac.

W połowie sierpnia miasto ogłosiło przetarg na modernizację skweru przy ul. Strzeleckiej w ramach zadania „Rewaloryzacja parków Wiosny Ludów i Kopernika w Gorzowie. Na ten cel zostało przeznaczone 250 tys. 366 zł. Natomiast przetargu zgłosiła się tylko jedna firma, której oferta przekraczał założony budżet. Agencja Usługowa Stanisław Cap z Międzyrzecza zaoferowała 429 tys. 270 zł. To o 178 tys. 904 zł więcej, niż przewidziało miasto.

Jak się właśnie okazało, urzędnicy zdecydowali się dołożyć brakującą kwotę i rozstrzygnąć przetarg. - Wykonawca spełnił warunki udziału w postępowaniu i nie podlega

wykluczeniu. Oferta Wykonawcy jest jedyną ofertą złożoną w postępowaniu - czytamy w uzasadnieniu przetargu.

Tym samym pracami zajmie się Agencja Usługowa Stanisław Cap z Międzyrzecza za kwotę 429 tys. 270 zł.

Remont zniszczonego chodnika i skweru w centrum Gorzowa

Wykonawca będzie musiał zająć się rozbiórką placu przed pomnikiem Pierwszej Polskiej Szkoły im. Marii Konopnickiej w Gorzowie wraz ze skuciem wylewki betonowej oraz rozbiórką zniszczonego chodnika. Teren wokół pomnika zostanie wyłożony nową kostką kamienną, a sam obelisk zostanie oczyszczony pod ciśnieniem. Z kolei chodnik zostanie wykonany z kostki kamiennej oraz płyt kamiennych i zostanie obramowany krawężnikiem granitowym. Ponadto w sąsiedztwie pomnika zostaną posadzone dwa drzewa z gatunku wiśnia pikowana Kazań.

Firma będzie miał czas do 15 listopada 2023 roku na przeprowadzenie wszystkich prac.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości