• Dziś 21°/12°
  • Jutro 25°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 27 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Gorzów: Zamiast auta wybierz komunikację miejską. Na pasażerów czekają niespodzianki

21 września 2023, 08:43, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak
Z okazji Światowego Dnia bez Samochodu mieszkańcy Gorzowa będą mogli jeździć komunikacją miejską za darmo. Dla osób, które tego dnia przesiądą się z samochodu na autobus czy tramwaj, będą czekały niespodzianki. Pierwsze 100 osób, które na jednym z czterech przystanków pokażą dowód rejestracyjny, będą czekały vouchery na darmowe przejazdy komunikacją miejską.

Światowy Dzień Bez Samochodu obchodzony jest w Polsce od 2004 roku, natomiast w Gorzowie od 2016 roku. Celem kampanii jest przekonanie mieszkańców do zmiany przyzwyczajeń transportowych, na te które są przyjazne środowisku.

Dlatego też władze Gorzowa zachęcają mieszkańców, aby w piątek 22 września zamiast samochodu, wybrali rower, autobus lub tramwaj. Osoby, które zdecydują się na komunikację miejską, nie będą musiały kasować biletów, ponieważ przejazdy autobusami i tramwajami będą darmowe.

Zostaw samochód i wybierz komunikację miejską w Gorzowie. Zgarnij darmowe vouchery

Władze Gorzowa przygotowały niespodziankę dla osób, które zdecydują się na zostawienie samochodu na parkingu przed domem i wybranie komunikacji miejskiej. Pierwsze 100 osób, które pojawią się na jednym z czterech przystanków i pokażą dowód rejestracyjny, otrzymają voucher na tygodniowe przejazdy komunikacją miejską.

Vouchery będą podzielone po 25 sztuk na każdy przystanek - przy ul. Jagiełły, AWF przy Estkowskiego, katedra przy Chrobrego i Dworcowa przy Sikorskiego.

Ponadto na każdym z czterech przystanków, w godzinach porannego i popołudniowego szczytu będzie czekać poczęstunek. Kawa, herbata i ciasteczko na dobry początek lub miłe zakończenie dnia pracy.

 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości