• Dziś 30°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10
Wiadomości

Działkowicze alarmują: Trwa wycinka drzew pod budowę obory dla bydła

11 września 2023, 09:31, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak/czytelnik Jakub
Od kilku dni na terenie za ogródkami działkowymi ROD Stilon przy ul. Szarych Szeregów pracuje ciężki sprzęt, który zajmuje się wycinką drzew. Działkowicze alarmują, że drzewa znikają, ponieważ teren jest przygotowywany pod budowę obory dla bydła.

Wracamy do tematu, którzy oburza działkowiczów mających swoje ogródki na terenie ROD Stilon przy ul. Szarych Szeregów w Gorzowie. W lipcu portal gorzowianin.com jako pierwszy informował o tym, że prywatny przedsiębiorca wydzierżawił od Spółdzielni Mieszkaniowej „Górczyn” teren na tyłach ogródków działkowych ROD Stilon od strony Wojcieszyc. Chodzi o część działki o powierzchni 3,5 hektara, która została wydzierżawiona na okres 7 lat i zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego jest przeznaczone do użytku rolnego, który dopuszcza produkcję roślinną i zwierzęcą.

Działkowicze z Gorzowa są oburzeni. Nie chcą obory z bydłem tuż za płotem

Już w wakacje właściciele ogródków działkowych byli zaniepokojeni, ponieważ zaczęły do nich docierać sygnały, że ma tam powstać obora z bydłem. Tym bardziej że teren tuż za płotem był karczowany. Działkowicze od samego początku byli oburzeni tą sytuacją i podkreślali, że nie chcą mieć smrodu i much na terenie swoich ogródków.

Natomiast na początku września wycinka drzew ruszyła na dobre. Na miejscu jest ciężki sprzęt, a drzewa znikają w ekspresowym tempie. - Tuż za działkami karczowana jest spora powierzchnia i faktycznie może tam powstać jakaś hodowla - podkreśla czytelnik Bartłomiej. - Mam tam działkę i faktycznie wszystkie drzewa są ścinane, mają tam założyć hodowlę krów - przyznaje Danuta, mieszkanka Gorzowa. - Z minuty na minutę znika kolejne drzewo - komentuje Paulina.

Póki co, właściciel terenu, który wydzierżawił działkę od SM Górczyn, nie złożył wniosku o pozwolenie na budowę. Obecnie zajmuje się jedynie wycinką drzew i porządkowaniem działki.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości