• Dziś 14°/5°
  • Jutro 11°/2°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 13 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Wpadł do bagna i nie mógł wyjść. Nocna akcja służb w Gorzowie

6 września 2023, 08:28, Marcin Kluwak
fot. KMP Gorzów
Mężczyzna zadzwonił na numer 112 i zdążył powiedzieć, że wpadł do bagna, nie może wyjść i się zapada. Do akcji ruszyli policjanci, którzy wspólnie ze strażą pożarną szukali 59-latka. Udało się go odnaleźć na Zawarciu w Gorzowie. Mężczyznę stojącego po pachy w bagnie wyciągnęli za pomocą liny strażacy.

We wtorek 5 września o godz. 1.33 dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o pomocy policji. Okazało się, że policjanci zostali zaalarmowani przez mężczyznę, który powiedział, że wpadł do bagna i coraz bardziej się zapada. Wtedy kontakt z nim się urwał.

- Udało się ustalić, że mężczyzna dzwonił z okolic ulicy Śląskiej. Policjanci sprawdzali okoliczne pola. Przeglądali także mapy, by zlokalizować jakikolwiek zbiorniki wodne w pobliżu. W pewnym momencie, w niemal kompletnej ciemności, udało się nawiązać kontakt głosowy z wzywającym pomocy mężczyzną – opowiada Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Policjanci wraz ze strażakami szli trudno dostępnym, mocno zarośniętym terenem. W końcu udało im się namierzyć mężczyznę. Był zziębnięty i przestraszony. Znajdował się kilkanaście metrów od brzegu i nie mógł samodzielnie wyjść.

59-latka wyciągnęli strażacy z pomocą liny. Po udzieleniu mu pierwszej pomocy został przekazany załodze pogotowia, które przewiozło mężczyznę do gorzowskiego szpitala.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości