Wiadomości

Lato nie odpuszcza. W Gorzowie będzie prawie 30 stopni ciepła!

5 września 2023, 10:13, Marcin Kluwak
Taka pogoda na początku września nie powinna dziwić. Gdy już wszyscy postawili przysłowiowy krzyżyk na piękniej słonecznej pogodzie, lato pokazało, że jeszcze nie ma zamiaru odchodzić w zapomnienie. Na termometrach w Gorzowie i okolicach zobaczymy do niedzieli nawet 30 stopni.

Kilka dni temu z niepokojem patrzyliśmy w niebo, kiedy to na termometrach było "zaledwie" 16-18 stopni, a na głowę lał nam deszcz. To na szczęście tylko krótki epizod. Lato postanowiło, że jeszcze z nami zostanie, czego dowód mamy już teraz. Taka piękna pogoda zostanie z nami jeszcze przez jakiś czas. Długoterminowa prognoza pogody pokazuje, że temperatury powyżej 20 stopni utrzymają się w Gorzowie i okolicach do połowy września. Później też będą zdarzać się pogodniejsze dni, ale tylko do końca miesiąca. Już na początku października na termometrach będzie bliżej do 10, niż do 15 stopni.

Pogoda dla Gorzowa. Będzie pięknie i słonecznie

Popatrzmy jednak na najbliższe dni, to nie pozostaje nam nic innego, jak tylko spakować ręcznik, kąpielówki i ruszyć nad najbliższe jezioro. Chętnych do plażowania na pewno nie zabraknie, bo słońce zostanie z nami jeszcze przez co najmniej tydzień. Najwyższa temperatura - 29, a według innych prognoz nawet 30 stopni towarzyszyć nam będzie w najbliższy weekend. Od kolejnego wtorku lub środy będzie już nieco chłodniej, ale słońce wciąż przebijać się będzie przez niewielkie chmury. 

Synoptycy prognozują jednak, że druga połowa września będzie chłodniejsza. Będzie też więcej opadów, ale na termometrach zobaczymy nawet i 20 stopni. Większe ochłodzenie czeka nas od października. Wtedy zaczniemy już myśleć o tym, żeby uruchamiać ogrzewanie, bo w nocy temperatury będą spadać do 5-7 stopni, a w dzień będzie od 11 do 13 stopni Celsjusza. 


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości