• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23
Wiadomości

Policyjny konwój do szpitala w Gorzowie. 1,5 roczne dziecko użądlił szerszeń

5 września 2023, 07:57, Marcin Kluwak
fot. KMP Gorzów
Do policjantów z Gorzowa podczas kontroli auta podbiegł zdenerwowany mężczyzna, który powiedział, że wiezie 1,5 rocznego syna, którego użądlił szerszeń. Z relacji ojca wynikało, że dziecko blednie i musi jak najszybciej dotrzeć do szpitala. Funkcjonariusze konwojowali renault przez całe miasto.
Policjanci gorzowskiej drogówki prowadzili kontrole drogowe przy Al. 11 Listopada. W pewnym momencie do policjantów podbiegł zdenerwowany mężczyzna, który powiedział, że w swoim renault wiezie 1,5 rocznego syna, którego użądlił szerszeń.

- Mężczyzna próbował uspokoić dziecko, które mocno płakało, ale chłopiec zrobił się blady. Ojciec mocno się przestraszył, że syn jest uczulony i zdecydował, że musi natychmiast pojechać do szpitala. Kiedy zauważył policjantów gorzowskiej drogówki, postanowił prosić ich o pomoc – opowiada Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Posterunkowy Monika Zięcina i posterunkowy Filip Dubicki nie zastanawiając się długo, polecili żeby kierowca renault razem z synem jechał za radiowozem. Funkcjonariusze poinformowali o sytuacji dyżurnego, włączyli sygnały i ruszyli w kierunku szpitala.

- Funkcjonariusze mieli do pokonania niemal całe miasto. Płynnie przejeżdżali przez kolejne skrzyżowania i mijali samochody. Dzięki temu mężczyzna szybko i bezpiecznie znalazł się w szpitalu. 1,5 roczny chłopiec został przekazany lekarzom. Na szczęście historia zakończyła się szczęśliwie i po podaniu leków, dziecko mogło wrócić do domu – podkreśla Jaroszewicz.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości