• Dziś 24°/15°
  • Jutro 25°/14°
  • Pojutrze 24°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Hieny cmentarne w akcji. Plaga kradzieży na cmentarzu w Gorzowie

1 września 2023, 12:49, Marcin Kluwak
fot. archiwum/zdjęcie poglądowe
Na cmentarzu w Gorzowie pojawiają się hieny cmentarne, które bez żadnych skrupułów okradają groby. Kradną nie tylko znicze i kwiaty, ale wszystko, co się da. Przekazała się o tym jedna z mieszkanek Gorzowa, która nagłośniła kradzież korali z grobu babci.

Kradzieże na cmentarzach mają swoją kulminację w okresie Wszystkich Świętych. Wtedy hieny cmentarne ruszają na łowy – kradną nie tylko pieniądze, telefony czy dokumenty, ale również znicze i kwiaty prosto z grobów. Niestety do kradzieży na cmentarzu dochodzi przez cały rok.

Przekonała się o tym mieszkanka Gorzowa, która postanowiła nagłośnić w mediach społecznościowych kradzież korali z grobu swojej babci.

- Na grobie mojej babci wisiały korale. Wisiały już tyle czasu ale starsza pani zabrała je z grobu mojej babci nie licząc tego, że już wcześniej była tutaj ogłaszana, że regularnie brała znicze. Tak się nie robi. Mam nadzieje, że szybko pani za to zapłaci i zwróci korale na swoje miejsce – opisuje mieszkanka Gorzowa.

Jak się okazuje, plaga kradzieży na cmentarzu przy ul. Żwirowej w Gorzowie jest naprawdę duża, o czym opowiadają inni mieszkańcy. - Widziałam nieraz tę panią na cmentarzu. Kradnie ile wlezie - przyznaje Roksana. - To jest straszne co się dzieje, co chwilę coś kradną na cmentarzu - podkreśla Alicja. - Jak można z czyjegoś grobu cokolwiek zabrać. To już trzeba być człowiekiem bez żadnych zasad i wartości moralnych – pisze Nikola. - Kradną wszystko co się da, nawet wkłady ze zniczy - podkreśla pani Beata.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości