• Dziś 23°/13°
  • Jutro 27°/17°
  • Pojutrze 27°/15°
  • Jakość powietrza (CAQI): 19 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Skwer i chodnik jeszcze poczeka na remont? Oferta przewyższa budżet

1 września 2023, 09:13, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak
Władze Gorzowa otworzyły właśnie ofertę, która wpłynęła do przetargu na modernizację skweru przy ul. Strzeleckiej. Potencjalny wykonawca chce jednak prawie dwa razy więcej, niż zapisało na ten cel miasto. Teraz urzędnicy będą analizować ofertę i podejmą decyzję czy dołożą brakujące pieniądze.

W połowie sierpnia miasto ogłosiło przetarg na modernizację skweru przy ul. Strzeleckiej w ramach zadania „Rewaloryzacja parków Wiosny Ludów i Kopernika w Gorzowie. Na ten cel zostało przeznaczone 250 tys. 366 zł.

Jak się okazało, do przetargu zgłosiła się tylko jedna firma, której oferta przekracza założony budżet. Agencja Usługowa Stanisław Cap z Międzyrzecza zaoferowała 429 tys. 270 zł. To o 178 tys. 904 zł więcej. Teraz urzędnicy będą analizować ofertę pod względem formalnym i zdecydują czy dołożą brakujące pieniądze.

Remont zniszczonego chodnika i skweru w centrum Gorzowa.

Jeżeli uda się rozstrzygnąć przetarg, wówczas wykonawca będzie musiał zająć się rozbiórką placu przed pomnikiem Pierwszej Polskiej Szkoły im. Marii Konopnickiej w Gorzowie wraz ze skuciem wylewki betonowej oraz rozbiórką zniszczonego chodnika. Teren wokół pomnika zostanie wyłożony nową kostką kamienną, a sam obelisk zostanie oczyszczony pod ciśnieniem. Z kolei chodnik zostanie wykonany z kostki kamiennej oraz płyt kamiennych i zostanie obramowany krawężnikiem granitowym. Ponadto w sąsiedztwie pomnika zostaną posadzone dwa drzewa z gatunku wiśnia pikowana Kazań.

Potencjalny wykonawca będzie miał czas do 15 listopada 2023 roku na przeprowadzenie wszystkich prac.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości