• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 14
Wiadomości

Moda na nowoczesne altany ogrodowe - sprawdź dlaczego

30 sierpnia 2023, 08:55, Artykuł partnera
Przebywanie w ogrodzie jest niezwykle przyjemne, ale z powodu naszego kapryśnego klimatu można odnieść wrażenie, iż nie ma wiele czasu, by nacieszyć się bliskością natury. Z tego względu wiele osób decyduje się na inwestycję w nowoczesne altany ogrodowe, by bez względu na pogodę móc spędzać więcej czasu w ogrodzie. Dowiedzmy się, dlaczego warto kupić tego rodzaju altanę!

Nowoczesna altana ogrodowa - obowiązkowe wyposażenie ogrodu

Podczas pięknej, słonecznej pogody przyjemnie jest spędzać czas w ogrodzie, ciesząc się z miłego, ciepłego powietrza. Mogłoby to trwać wiecznie, ale jak wiadomo - nie jest to możliwe, bo aura potrafi zmieniać się jak w kalejdoskopie, przynosząc nie tylko słońce, ale i opady i wiatr. I co? Trzeba uciekać do domu! Wcale nie, mając do dyspozycji nowoczesną altanę ogrodową, w której możemy spędzać czas niezależnie od pogody! Nowoczesna, czyli łącząca estetykę z funkcjonalnością. Charakteryzują się minimalistyczną formę, delikatnymi, gładkimi liniami i innowacyjnym podejściem do projektowania. To więc nie tylko rewelacyjne schronienie przed deszczem i wiatrem, ale też miejsce spotkań z przyjaciółmi i rodziną. 


Altana ogrodowa z aluminium i poliwęglanu, fot. Palram.pl

Nowoczesna, czyli?

Tego rodzaju altany ogrodowe dostępne są w różnorodnych materiałach, lecz szczególnie te wykonane z aluminium i poliwęglanu cieszą się ogromną popularnością. To nie dziwi, gdyż tworzywa te mają dużo zalet. Aluminium, z którego najczęściej wykonana jest konstrukcja nowoczesnych altan, jest jednocześnie lekka i trwała, odporna na korozję, doskonale sprawdzająca się w warunkach zewnętrznych. Zapewnia to długotrwałą wytrzymałość konstrukcji i brak przeprowadzania czasochłonnej konserwacji. 

W samych superlatywach wypowiemy się też o poliwęglanie, z którego tworzone są panele na altany ogrodowe. Jest również lekki, lecz jednocześnie wyjątkowo odporny na warunki atmosferyczne i promieniowanie UV. To sprawia, że panele poliwęglanowe zachowują swoje właściwości przez wiele lat. Polecamy altany ogrodowe w palram.pl, gdzie mamy dostęp do wielu różnych rozwiązań w obszarze aranżacji ogrodu.


Altana ogrodowa z poliwęglanowym dachem i materiałowymi zasłonami, fot. Palram.pl

Nowoczesne altany ogrodowe - jak przebiega ich montaż?

Wiele dobrego powiemy też o montażu nowoczesnych altan ogrodowych, bo do tego zadania nie potrzeba żadnych specjalistycznych umiejętności. To naprawdę proste. Tym bardziej że wielu producentów oferuje altany w formie gotowych zestawów do samodzielnego złożenia, do czego wystarczą podstawowe narzędzia, które większość z nas ma w domu. 

Do jakich ogrodów pasują nowoczesne altany?

Chociaż ich nazwa może wskazywać, że pasują głównie do ogrodów urządzonych w stylu nowoczesnym, to w rzeczywistości wcale tak nie jest. Konstrukcja świetnie komponuje się z różnymi aranżacjami przestrzeni, także w stylu klasycznym i minimalistycznym. To dzięki uniwersalnemu designowi altan, które łatwo dopasować nie tylko do charakteru ogrodu, ale i mebli ogrodowych i różnych dodatków. Zdecydowanie warto pomyśleć o zainwestowaniu w altanę ogrodową, zyskując miejsce do organizacji przyjęć, czytania książek czy po prostu, by cieszyć się widokiem ogrodu, niezależnie od aury panującej na zewnątrz. 

Podsumowując, widzimy, że nowoczesne altany ogrodowe to bardzo efektowne, estetyczne, a jednocześnie praktyczne wyposażenie ogrodu. Chcąc mieć w nim komfortowe miejsce do spędzania czas, nie może jej zabraknąć.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości