Wiadomości

„Welcome, Dubai!” na deptaku przy Chrobrego. Ruch tramwajów będzie wstrzymany

30 sierpnia 2023, 08:31, Marcin Kluwak
fot. Małgorzata Sawoch
Podczas Nocnego Szlaku Kulturalnego w Gorzowie na deptaku przy ul. Chrobrego odbędzie się pokaz mody kolekcji autorstwa Natalii Ślizowskiej. W związku z tym ruch tramwajów na odcinku centrum – osiedle Piaski zostanie wstrzymany. Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie uruchomi autobusową komunikację zastępczą.

W sobotę 2 września w ramach Nocnego Szlaku Kulturalnego zostaną zorganizowane m.in. koncerty, wystawy, pokazy filmowe czy też warsztaty artystyczne. Na przestrzeni miasta pojawi się łącznie 46 punktów. Moc kulturalnych atrakcji będzie czekała na gorzowian w sobotę 2 września od godz. 17 do godz. 3 w nocy w niedzielę 3 września.

Pokaz mody "Welcome, Dubai!" podczas Nocnego Szlaku Kulturalnego w Gorzowie

Jednym z punktów Nocnego Szlaku Kulturalnego będzie Fashion Show przy Chrobrego, czyli pokaz mody kolekcji „Welcome, Dubai!” autorstwa Natalii Ślizowskiej, który rozpocznie się o godz. 21. Kolekcja inspirowana naturą, prezentowana była na największej wystawie świata EXPO 2020 w Dubaju. Pokazowi będzie towarzyszył występ kwartetu smyczkowego Con Amabile i zespołu Landsberg Familia.

Pokaz mody na Chrobrego w Gorzowie. Ruch tramwajów będzie wstrzymany

W związku z imprezą odbywającą się na Chrobrego, ruch tramwajów kursujących na odcinku centrum – osiedle Piaski zostanie wstrzymany. Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie informuje, że w sobotę 2 września od godziny 20.30 wstrzymany zostanie ruch tramwajowy na odcinku Centrum – Piaski - Centrum oraz uruchomiona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa w relacji Piaski - Dworcowa (dawny przystanek Zakład Energetyczny).

Linia tramwajowa nr 1 oraz zastępcza komunikacja autobusowa kursowała będzie z częstotliwością co 15 minut. Ostatni tramwaj linii 2 z przystanku Wieprzyce PKP w kierunku os. Piaski pojedzie godzinie 20.02, a z osiedla Piaski wyruszy o godz. 20.35. Natomiast ostatni tramwaj linii 3 z przystanku Fieldorfa-Nila w kierunku os. Piaski odjedzie o godzinie 19.47, a z os. Piaski w kierunku Fieldorfa-Nila o godzinie 20.23

Na odcinku Centrum – Piaski – Centrum zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa, która pojedzie następującymi ulicami: Dworcowa (przystanek początkowy), Sikorskiego, Chrobrego (Katedra), Wybickiego, Kos. Gdyńskich (Krzywoustego), Borowskiego, Mieszka I (Borowskiego, Pl. Grunwaldzki, Sąd Okręgowy), Kazimierza Wielkiego (Chodkiewicza, Kilińskiego), Żółkiewskiego, Puszkina (Puszkina), Czarnieckiego, Piaski (przystanek końcowy).

Piaski (przystanek początkowy), Kazimierza Wielkiego (Kilińskiego, Chodkiewicza), Mieszka I (Sąd Okręgowy, Pl. Grunwaldzki), Borowskiego (Borowskiego), Armii Polskiej (Armii Polskiej), Wybickiego, Kosynierów Gdyńskich, Estkowskiego, Orląt Lwowskich, Dworcowa (przystanek końcowy).


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości