• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 9
Wiadomości

Przegubowy autobus elektryczny MAN na testach w Gorzowie

14 sierpnia 2023, 13:26, Anna Kluwak
fot. czytelnik
W Gorzowie będzie testowany nowoczesny przegubowy autobus elektryczny MAN Lion`s City 18E. Przegubowy lew o długości 18 metrów będzie woził pasażerów po ulicach Gorzowa od wtorku 15 sierpnia do soboty 19 sierpnia.
W poniedziałek 14 sierpnia do zajezdni Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie przyjechał nowoczesny przegubowy autobus elektryczny MAN Lion`s City 18E. Pojazd będzie testowany na ulicach Gorzowa od wtorku 15 sierpnia do soboty 19 sierpnia. Autobus będzie jeździł na liniach 104, 113, 124 i 126.

Przegubowy lew o długości 18 metrów może zabrać na swój pokład do 146 pasażerów. Jest wyposażony w m.in. baterie o wysokiej pojemności niewymagające częstych doładowań. Napęd na dwie osie zwiększa także możliwość maksymalnego odzysku energii podczas hamowania. W pełni elektryczny układ napędowy zastosowany w autobusie MAN Lion’s City 18E zapewnia moc od 320 kW do maksymalnie 480 kW. Niezbędna do tego energia dostarczana jest przez modułowe akumulatory o zainstalowanej mocy 640 kWh.

Testowy autobus na ulicach Gorzowa Wielkopolskiego

- W związku z tym, że jest to autobus testowy, nie jest on wyposażony w automat do sprzedaży biletów. W związku z tym przejazd będzie możliwy na podstawie biletów okresowych lub biletów jednorazowych zakupionych w punktach sprzedaży, w biletomatach w innych pojazdach MZK (nieskasowanych lub w okresie ich ważności), aplikacjach mobilnych oraz ewentualnie u kierowcy autobusu – informuje Miejski Zakład Komunikacji.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości