• Dziś 25°/17°
  • Jutro 28°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7
Wiadomości

Uniwersjada: Kolejne medale dla gorzowianek

6 sierpnia 2023, 10:31, Dawid Lis
źródło: Eurosport
Po medalach w lekkiej atletyce przyszedł czas na srebrny krążek w wioślarskiej czwórce. Z Chengdu do Gorzowa leci kolejny medal 31. Letniej Uniwersjady!

W czwórce kobiet, która startowała w Chengdu mieliśmy dwie zawodniczki gorzowskiego AZS AWF - Katarzynę Boruch oraz Martynę Jankowską. Oprócz nich, w osadzie płynęły Izabela Pawlak i Anna Potrzuska.

W piątek dokładnie w takim składzie Polki wystartowały w wyścigu kwalifikacyjnym, w którym zajęły drugie miejsce. Lepsze były tylko gospodynie Uniwersjady. Ten start miał jednak jedynie znaczenie w kwestii rozstawienia na finał, ponieważ wystartowało w nim pięć osad i tyle samo pojawiło się na starcie rozgrywki medalowej.

W niedzielnym finale ponownie bardzo mocno rozpoczęły Chinki, które od początku prowadziły i powiększały swoją przewagę. Za nimi trzymały się Polki, które o drugą pozycję musiały walczyć z reprezentantkami Holandii. Na półmetku biało-czerwone traciły do Chinek już ponad osiem sekund, ale ważniejsza była przewaga nad kolejnymi osadami. Ta wynosiła niespełna trzy sekundy nad Holenderkami.

W drugiej części dystansu nasze reprezentantki zaczęły minimalnie zmniejszać straty do liderek, jednocześnie powiększając przewagę nad rywalkami. Chinki były niezagrożone, więc w końcówce nie musiały już aż tak mocno płynąć. Nasze reprezentantki wytrzymały swoje tempo do końca i obroniły drugą pozycję, zdobywając srebrne medale w czwórce!

W Chengdu startował także Jakub Byczek z AZS AWF Gorzów. Nasz zawodnik rywalizował w dwójce podwójnej wagi lekkiej razem z Szymonem Stankiewiczem. Polacy w swoim wyścigu eliminacyjnym zajęli szóste miejsce i przez repasaż próbowali wywalczyć miejsce w finale. W repasażu dopłynęli do mety na trzeciej pozycji, co nie dało im przepustki do rozgrywki medalowej. Nasi reprezentanci popłynęli w finale B, w którym od startu do mety prowadzili i wygrali z przewagą blisko pięciu sekund nad rywalami.

To już trzeci gorzowski medal 31. Letniej Uniwersjady. Wcześniej, dwa złote krążki wywalczyła Nikola Horowska - w skoku w dal oraz biegu na 200 metrów.

Wyniki czwórki kobiet:
1. Chiny - 6:41.05
2. POLSKA - 6:50.05
3. Holandia - 6:52.00
4. Włochy - 6:59.45
5. USA - 7:28.54

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości