• Dziś 27°/16°
  • Jutro 30°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 12
Wiadomości

Nikola Horowska z drugim złotem na Uniwersjadzie!

4 sierpnia 2023, 15:16, Dawid Lis
Źródło: Akademicka Reprezentacja Polski
Z 31. Letniej Uniwersjady w Chengdu Nikola Horowska wróci do Gorzowa na pewno z dwoma złotym medalami! W środę była najlepsza w skoku w dal, a w piątek zwyciężyła w biegu na 200 metrów!

Nikola Horowska w swoim biegu eliminacyjnym na 200 metrów wygrała z czasem 23,71 sekundy i pewnie awansowała do półfinału. W nim nasza reprezentantka od początku prowadziła i ze sporą przewagą zwyciężyła, tym razem z czasem 23,19 sekundy.

W wielkim finale 22-letnia Horowska od początku biegła bardzo mocno i na mecie zameldowała się jako pierwsza, z czasem 23,00 sekundy zdobywając swoje drugie złoto w Chengdu! Ponownie reprezentantka ALKS AJP Gorzów wyprzedziła inną Polkę, srebro wywalczyła Marlena Granaszewska.

Na 200 metrów startował także Łukasz Żok, który rozpoczął od drugiego miejsca w eliminacjach, awansując z czasem 21,26 sekundy. W półfinale pobiegł o pół sekundy szybciej, ale w jego biegu aż czterech rywali było przed nim. To oznaczało, że nie miał szans na awans do finału. Nasz zawodnik dobiegł do mety z czasem 20,75 sekundy.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości