• Dziś 23°/13°
  • Jutro 27°/17°
  • Pojutrze 27°/15°
  • Jakość powietrza (CAQI): 13 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Mecz o pietruszkę? Niekoniecznie. W Gorzowie zapowiada się ciekawe widowisko

4 sierpnia 2023, 11:23, Oprac.: Marcin Kluwak
fot.: Marcin Kluwak
Rywalizacja między Stalą Gorzów a Apatorem Toruń jest praktycznie meczem o symboliczną "pietruszkę". Żółto-niebiescy mają już niemal pewne trzecie miejsce w tabeli i udział w ćwierćfinale play-off z Włókniarzem Częstochowa. Zwycięstwo z drużyną z Torunia tylko utwierdzi ich w końcowej pozycji.

Mimo tego Stanisław Chomski podchodzi do tego spotkania spokojnie, podkreślając, że ma ono także ważne znaczenie dla budowania morale przed fazą play-off.

– Nie wszyscy w Toruniu na początku jechali na poziomie, którym się wszyscy spodziewali. Z biegiem czasu można powiedzieć, łapią drugi oddech, zwłaszcza Patryk Dudek. Pozostali zawodnicy, czyli Emil Sajfutdinow, Robert Lambert, Paweł Przedpełski też potrafią dobrze pojechać. Mecz jest kluczowy może nie dla układu tabeli, ale dla budowania morale, które przed play-off’ami są bardzo ważne  - powiedział trener podczas środowej konferencji.

Ostatnie dwa spotkania zespołu prowadzonego przez Stanisława Chomskiego zakończyły się ich zwycięstwem. Szczególnie w Grudziądzu przełomowy mecz zanotował Wiktor Jasiński, wychowanek klubu, który zdobył 8 punktów i miało to duże znaczenie. 23-latek otrzymał ciekawy numer startowy na piątkową potyczkę. Jego rywalami będą m.in. Wiktor Lampart, dwukrotnie Paweł Przedpełski, Emil Sajfutdinow oraz Patryk Dudek.

Początek zawodów zaplanowano na godzinę 18:00. Bezpośrednią transmisję z meczu przeprowadzi stacja Eleven Sport. Oto awizowane składy:

ebut.pl Stal Gorzów
9. Szymon Woźniak
10. Oskar Fajfer
11. Martin Vaculík
12. Wiktor Jasiński
13. Anders Thomsen
14. Oskar Paluch
15. Jakub Stojanowski
16.

For Nature Solutions KS Apator Toruń
1. Patryk Dudek
2. Wiktor Lampart
3. Robert Lambert
4. Paweł Przedpełski
5. Emil Sajfutdinow
6. Krzysztof Lewandowski
7. Mateusz Affelt
8.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości