• Dziś 30°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10
Wiadomości

Tulia w Gorzowie. Koncert na Starym Rynku już 2 września!

28 lipca 2023, 11:07, oprac. Marcin Kluwak
Źródło: FB/tuliaofficial
2 września na Starym Rynku w Gorzowie Wielkopolskim zaprezentuje się znana i lubiana formacja Tulia. Koncert odbędzie się w ramach cyklu Dobry Wieczór Gorzów. Start o godzinie 19:00. Zarezerwujcie sobie wygodne miejsca!

Tulia to polski zespół muzyczny założony w 2017 roku w Szczecinie, specjalizujący się w muzyce folkowej. Zespół składa się z trzech wokalistek: Dominiki Siepki, Patrycji Nowickiej oraz Tulii Białobrzeskiej. Wcześniej w składzie była również Joanna Sinkiewicz, która opuściła zespół w 2019 roku

Tulia zyskała uznanie zarówno w Polsce, jak i poza nią. Zdobyły one dwie statuetki w konkursie "Premier" podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w latach 2018 oraz 2023. Jednym z ich bardziej znanych osiągnięć było reprezentowanie Polski w 64. Konkursie Piosenki Eurowizji w 2019 roku, gdzie zaprezentowały piosenkę "Pali się" (znana również jako "Fire of Love").

Ich początki były naprawdę obiecujące. W październiku 2017 roku opublikowały folkową wersję przeboju Depeche Mode „Enjoy the Silence”. W czerwcu 2018 roku wystąpiły z piosenką "Jeszcze Cię nie ma" podczas koncertu "Premiery" w ramach 55. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, zdobywając tam trzy statuetki: nagrodę jurorów, nagrodę publiczności oraz nagrodę specjalną od ZAiKS.

Tulia w Gorzowie. Koncert na Starym Rynku już 2 września!

Zespół Tulia, dzięki unikatowej mieszance tradycyjnej polskiej muzyki folkowej z nowoczesnymi brzmieniami, szybko zyskał szerokie uznanie i jest jednym z najciekawszych zjawisk na polskiej scenie muzycznej ostatnich lat.

Koncert zespołu Tulia w Gorzowie będzie jednym z ostatnich w ramach cyklu Dobry Wieczór Gorzów 2023.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości