• -1 27°/17°
  • Dziś 27°/16°
  • Jutro 19°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 21 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Wandale w akcji. Tak wygląda teraz plac zabaw

27 lipca 2023, 15:11, Marcin Kluwak
fot. Urząd Gminy Santok
Urząd Gminy w Santoku poinformował, że wandale zniszczyli urządzenia na placu zabaw w Wawrowie, które zostały pobazgrane pseudo graffiti zawierającymi wulgaryzmy. Jak podkreślają urzędnicy to akt wandalizmu, a szanowanie wspólnego mienia jest naszym wspólnym obowiązkiem.

Niszczenie mienia to spory problem nie tylko w Gorzowie. Wandale za nic mają dobro wspólne i niszczą wiaty przystankowe, wybijając szyby czy malując graffiti. Tym razem zniszczone zostały urządzenia na placu zabaw przy blokach w Wawrowie.

- Spójrzcie jak wygląda plac zabaw przy blokach w Wawrowie. To plac zabaw dla dzieci. Po prostu brak nam słów. To nie jest artystyczne graffiti, to bohomazy zawierające wulgarne wyrażenia. To jest akt wandalizmu. Przeciwko któremu stanowczo protestujemy. W takich miejscach chcecie spędzać wolny czas? - napisał w oświadczeniu Urząd Gminy Santok.

Na zdjęciach widać, że wszystkie elementy wyposażenia placu zabaw m.in. zjeżdżalnie zostały pokryte wulgaryzmami takimi jak "ch... w d..." czy "ped..". Wygląda to naprawdę fatalnie.

Mieszkańcy gminy zaczęli się dopytywać, dlaczego urzędnicy nie zainstalują w takich miejscach kamer monitoringu, aby uniknąć takich sytuacji. - Nie o to chodzi, aby instalować wszędzie kamery i budować zamknięte osiedla. Szanowanie wspólnego mienia jest naszym wspólnym obowiązkiem. To też kwestia dobrego wychowania i wartości jakie wynosi się z domu – podkreśla Urząd Gminy w Santoku.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/4 Akt wandalizmu na placu zabaw w Wawrowie

1/4 Akt wandalizmu na placu zabaw w Wawrowie

2/4 Akt wandalizmu na placu zabaw w Wawrowie

2/4 Akt wandalizmu na placu zabaw w Wawrowie

3/4 Akt wandalizmu na placu zabaw w Wawrowie

3/4 Akt wandalizmu na placu zabaw w Wawrowie

4/4 Akt wandalizmu na placu zabaw w Wawrowie

4/4 Akt wandalizmu na placu zabaw w Wawrowie

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości